Najlepszy „Młody Mechanik” wybrany

21 wrz 2020

Poznaliśmy najlepszych „Młodych Mechaników”, którzy rywalizowali w IX Ogólnopolskich Mistrzostwach Mechaników. Zmagania można było oglądać online, a wśród partnerów i patronów tej rywalizacji była marka ProfiAuto z firmą VRTechnology.

Blisko 2900 uczestników zmierzyło się ze sobą w eliminacjach do IX Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników. Największym powodzeniem cieszyła się kategoria „Młody Mechanik”. Rywalizowało w niej ponad 1000 dwuosobowych zespołów uczniowskich. Uczestnicy wielkiego finału zaczęli od testu wiedzy online. Po części teoretycznej, również przeprowadzonej przez internet, odbyła się część praktyczna. Ostatecznie zwycięzcami zostali uczniowie z Zespołu Szkół Mechanicznych CKP nr 2 im św. Józefa w Białymstoku.

Przeprowadzenie części praktycznej było możliwe m.in. dzięki nowatorskiemu projektowi, jakim jest wirtualny warsztat samochodowy. To przedsięwzięcie rozwijane jest przez ProfiAuto przy współpracy z firmą VRTechnology. Młodzi mechanicy mieli okazję wymienić w wirtualnym warsztacie tarcze i klocki hamulcowe, a proces ten był odzwierciedleniem realnej wymiany. Liczyła się precyzja wykonania oraz poprawność techniczna.

Aż 13 drużyn uzyskało maksymalny wynik – 12 punktów, a 47 zdobyło od 7 do 12 punktów. Najlepsi „Młodzi Mechanicy” potrzebowali jedynie 5 minut, aby poradzić sobie z częścią praktyczną. Zdecydowana większość drużyn podeszła do próby dwukrotnie, a „rekordziści” podjęli wyzwanie aż 14 razy. Młodzi zawodnicy byli pierwszymi użytkownikami wirtualnego warsztatu, którzy mogli wypróbować nową funkcjonalność, czyli wymianę tarcz i klocków. Już wkrótce – w październiku – tę możliwość będą mieli wszyscy.

Marka ProfiAuto od samego początku stawia na rozwój młodych kadr oraz szkolenie pracowników. Angażujemy się w wiele projektów m.in. we współpracy ze szkołami, rozwijamy też program „ProfiAuto dla szkół”. Wsparcie dla IX Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników i patronat nad jedną z kategorii były dla nas ważne. Cieszymy się, że w tej nowej rzeczywistości mogliśmy udostępnić budowane przez nas od dawna narzędzie online, jakim jest wirtualny warsztat. Być może wśród najlepszych młodych uczestników są tacy, którzy w przyszłości dołączą do grona pracowników ProfiAuto Serwis – mówi Łukasz Kopiec, dyrektor marketingu ProfiAuto.

Partnerami wirtualnego warsztatu są: Brembo, Osram oraz Varta.

 

Zostaw Komentarz