„Naładuj się wiedzą”, czyli VARTA
na XI Ogólnopolskich Mistrzostwach Mechaników

08 lut 2022

Bez dobrego akumulatora ani rusz, więc szczegółową wiedzę na temat baterii powinien mieć każdy mechanik. Dzięki marce VARTA zdobędą ją uczestnicy XI Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników.

 

Jak prawidłowo zdiagnozować akumulator, jak dobrać nowy do danego modelu pojazdu z bardzo szerokiej rynkowej oferty, jak go zamontować w nowoczesnym aucie przepełnionym elektroniką, co zrobić z akumulatorem, który nie nadaje się do dalszego użytku? – oto typowe problemy, przed jakimi staje mechanik samochodowy w swej codziennej pracy. By je szybko i we właściwy sposób rozwiązań potrzebna jest coraz bogatsza i bardziej szczegółowa wiedza. W jej zdobyciu postanowiła pomóc marka VARTA.

– Rozpoczynamy współpracę z marką VARTA, co nas ogromnie cieszy. Co roku staramy się zaproponować uczestnikom Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników nowe aktywności. Akumulatory samochodowe to obecnie bardzo bogaty obszar motoryzacji. Dlatego zależy nam, aby młodych i zawodowych mechaników uczulić na to jak należy traktować ten tak istotny element każdego pojazdu – mówi Adrian Dekowski Prezes V8 Team, współorganizator Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników.

Dzięki uruchomionej przez markę VARTA akcji „Naładuj się wiedzą”, uczestnicy Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników będą mieli możliwość zgłębić tajniki wiedzy o akumulatorach samochodowych, która staje coraz bardziej istotna. Na jej rosnące znaczenie wskazuje analiza danych ADAC (niemieckiego Automobilklubu), z której wynika, że w 2020 r. prawie 46% wszystkich awarii samochodów na drodze spowodowane było złym stanem akumulatora. Dane te wskazują jednocześnie, że akumulatory dostarczające w nowoczesnych pojazdach energię coraz większej liczbie odbiorników, są coraz bardziej obciążone.

– Od lat współpracujemy z warsztatami samochodowymi. Zachęcamy mechaników do działań prewencyjnych i do sprawdzania stanu akumulatorów w pojazdach, dostarczamy narzędzia ułatwiające diagnostykę, montaż i dobór odpowiedniego akumulatora. Cieszymy się, że nasi eksperci będą teraz mogli podzielić się swą wiedzą i doświadczeniem również z uczestnikami Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników – mówi Magdalena Broszkiewicz, Marketing Manager Clarios Poland, właściciela marki VARTA

Za sprawą podjętej przez markę VARTA współpracy z Ogólnopolskimi Mistrzostwami Mechaników, materiały edukacyjne przygotowane przez ekspertów marki VARTA są teraz dostępne także za pośrednictwem Akademii Młodego Mechanika. Dzieje się tak w ramach akcji „Naładuj się wiedzą”, której ambasadorem jest Grzegorz Duda, współtwórca i ambasador Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników i Akademii Młodego Mechanika, wielokrotny mistrz w rajdach oraz gospodarz programów „Garaż Dudy” i „101 napraw” w TVN Turbo.

Uczestnicy Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników będą mogli sięgnąć nie tylko po materiały przygotowane przez ekspertów VARTA, ale także rozwiązać stworzone przez nich testy sprawdzające wiedzę. Ci którzy rozwiążą je najlepiej, otrzymają „zieloną kartę” i prawo udziału w finałach Mistrzostw bez względu na wynik eliminacji.

VARTA to marka o ponad 130 letniej tradycji. Akumulatory VARTA montowane są w milionach samochodów osobowych, ciężarowych, motocykli i przyczep kempingowych. Dzięki współpracy marki VARTA z warsztatami samochodowymi, kierowcy mają gwarancję prawidłowej diagnostyki i wymiany akumulatora.

Siłą napędowej marki VARTA jest Clarios, dawniej Johnson Controls Power Solutions – firma specjalizująca się w innowacyjnych rozwiązaniach z zakresu energii. Ponad 16 tysięcy jej pracowników opracowuje, produkuje i dystrybuuje akumulatory do praktycznie każdego typu pojazdu.

 

 

Zostaw Komentarz