Naprawa jednym kliknięciem

09 cze 2020

Nowa aplikacja ProfiAuto umożliwia skorzystanie z usług warsztatu oraz płatność bez wychodzenia z domu. Jeśli wybierzemy odpowiednią opcję, mechanik sam przyjedzie po nasz samochód. Rozwiązanie to zostało opracowane m.in. z myślą o zdrowiu i bezpieczeństwie kierowców. Pilotażowy projekt ruszył właśnie w kilkudziesięciu polskich miastach i objął ponad 100 warsztatów.

 

Sytuacja związana z koronawirusem wpłynęła na posiadaczy samochodów i właścicieli warsztatów. Pierwsi poszukują bezpiecznych rozwiązań związanych z obsługą pojazdów, drudzy muszą zadbać o zdrowie pracowników i klientów, a także o ciągłość biznesową. Dlatego przyspieszono prace nad pierwszą w kraju aplikacją umożliwiającą bezkontaktowe skorzystanie z usług warsztatu samochodowego, która już działa w wybranych polskich miastach.

Szybko i bez konieczności wizyty w warsztacie można przeprowadzić cały proces naprawy od wyceny usługi aż po zdalną płatność wykonaną kartą, BLIK-iem lub szybkim przelewem online. Jeśli wybierzemy opcję „Door to door”, przedstawiciel serwisu sam przyjedzie po samochód, a następnie odwiezie go po zakończonej naprawie. Przy opcji „Zaparkuj samochód w serwisie” kierowca przywozi samochód do serwisu i zostawia go w wyznaczonym miejscu, bez kontaktu z obsługą. Po naprawie pojazd można odebrać w ten sam sposób lub poprosić o jego odstawienie „przed dom”. To doskonałe rozwiązania nie tylko na obecny czas, ale przede wszystkim wygoda, do której kierowcy na pewno przywykną – mówi Łukasz Kopiec, dyrektor marketingu ProfiAuto.

Twórcy podkreślają, że to innowacyjna, jedyna w Polsce aplikacja tego typu. Można ją pobrać bezpłatnie z Google Play oraz App Store. Po zalogowaniu należy wypełnić formularz kontaktowy i podać dane swojego pojazdu – ręcznie lub skanując kod AZTEC, znajdujący się w każdym dowodzie rejestracyjnym. Następny krok to tworzenie zgłoszenia. Aby móc dokonać płatności za pomocą aplikacji, należy wybrać wariant ProfiAuto Pay. Następnie zaś wskazać usługę, termin oraz lokalizację serwisu. Można skorzystać z opcji „Door to Door” lub „Zaparkuj samochód w serwisie”, wpisując jedno z tych haseł w polu podsumowania zgłoszenia. W odpowiedzi użytkownik otrzyma propozycję kilku terminów w dostępnych warsztatach. Po zaakceptowaniu jednej z nich auto trafia do warsztatu, zgodnie z wybraną opcją. Po przyjęciu samochodu przez serwis klient otrzymuje kosztorys do akceptacji, a po wykonaniu prac dostanie powiadomienie o możliwości dokonania płatności. Po jej zarejestrowaniu faktura zostaje automatycznie wysłana drogą mailową. Cały proces jest prosty i intuicyjny.

Na potrzeby aplikacji powstał także krótki instruktaż w formie wideo, prezentujący kierowcom wszystkie czynności i opcje, krok po kroku. Narratorem filmu jest Jarosław Juszkiewicz, którego głos doskonale znają użytkownicy najpopularniejszej w kraju nawigacji samochodowej.

Zostaw Komentarz