Narva z pełną gamą retrofitów LED

12 lut 2021

Pod marką Narva oferowana jest już pełna gama retrofitów LED do zewnętrznego i wewnętrznego oświetlenia pojazdów. Można je stosować w instalacjach 12 i 24V.

Od kilku lat producenci oświetlenia samochodowego pracują nad nowym źródłem światła – retrofitami LED. Jedną z ich zalet jest bezpośredni montaż w miejsce używanych dotychczas żarówek halogenowych. Takie rozwiązanie wymaga jednak żmudnego procesu homologacji do użytku na drogach publicznych i nowelizacji przepisów, które wciąż nie nadążają za rozwojem technologii.

Narva zaprezentowała swoje retrofity LED w 2016 roku. Od tego czasu są one systematycznie modyfikowane i udoskonalane. Najnowsza ich linia, Range Performance LED, wyróżnia się kompaktową budową, zapewniającą lepsze jej dopasowanie do konstrukcji reflektora. Dodatkowo w korpusie zintegrowano dwa niezależne systemy rozpraszania ciepła: pasywny – poprzez odlany z aluminium radiator, aktywny – z wbudowanym w podstawę wiatraczkiem.

Dzięki zastosowaniu w retrofitach wysokiej jakości diod 1860 LED – w miejsce tradycyjnego żarnika w szklanej bańce wypełnionej gazem – osiągnięto białe, zbliżone do dziennego światło o temperaturze barwowej 6500 K. Gwarantuje to optymalny kontrast i lepsze postrzeganie szczegółów na drodze.

Jakość diod 1860 LED w połączeniu z doświadczeniem inżynierów Narvy zapewnia również zachowanie ostrej linii odcięcia i ochronę przed oślepieniem kierowców nadjeżdżających z przeciwka. Dodatkowo wiązka światła jest o 50 procent dłuższa od wymaganego prawem minimum dla żarówek halogenowych.

Retrofity Narva Range Performance LED dostępne są jako H1, H3, H4, H7, H8/H11/H16 (Fog) oraz HB3/4 i HIR2. Wszystkie są kompatybilne z instalacją samochodową o napięciu 12V i 24V.

W katalogu producenta znajdują się także retrofity LED przeznaczone do świateł pomocniczych (np. kierunkowskazów), jak i wnętrza pojazdu. Są to P21W (Red), P21W (White) i P21W/5W (Red) oraz W21W (Red), W21W (White) i P21/5W (Red), a także T10 W5W typu Festoon o długościach 30, 38 i 43 mm.

Na koniec należy zauważyć i podkreślić, że odpowiedzialność za to, by użytkowanie źródeł światła LED typu retrofit było zgodne z odpowiednimi przepisami, spoczywa na właścicielu pojazdu.

Zostaw Komentarz