Narzędzie do czyszczenia piasty

02 cze 2020

Dokładne oczyszczenie piast podczas montażu tarcz hamulcowych to nieodzowny warunek fachowo przeprowadzonej wymiany tych elementów. Pomoże w tym narzędzie firmy Textar.

Nawet najwyższej jakości tarcza hamulcowa nie będzie właściwie pracowała, jeżeli przed jej montażem piasta koła nie zostanie dokładnie oczyszczona. Wystarczy w tym miejscu niewielka ilość rdzy lub innych zabrudzeń, aby powstało niepożądane bicie tarczy, co skutkuje przyspieszonym zużyciem klocków, wzmożoną głośnością układu hamulcowego, a przede wszystkim mniejszą jego skutecznością.

Specjalna tarcza Textar przeznaczona do czyszczenia piasty koła to narzędzie do montażu na powszechnie stosowanych w warsztatach kluczach udarowych 1/2″. Pozwala ona na szybkie i łatwe oczyszczenie powierzchni piasty, która przed założeniem tarczy hamulcowej musi być idealnie czysta. Korzystając z tego narzędzia praktycznie nie ma ryzyka uszkodzenia powierzchni piasty, co zdarza się, gdy stosowane są inne metody usuwania z niej zanieczyszczeń.   Nie zwalnia to jednak mechanika z obowiązkowego sprawdzenia bicia tarczy hamulcowej przy pomocy czujnika zegarowego po jej montażu.

Nasz przyrząd umożliwia łatwe czyszczenie piasty koła – mówi Wojciech Sokołowski, doradca techniczno-handlowy firmy TMD Friction w Polsce. – Efekt robi wrażenie, ponieważ zapewnia optymalny poziom bicia bocznego tarczy hamulcowej. To przekłada się na ograniczenie do minimum liczby reklamacji wynikających z pogorszenia komfortu hamowania i niewłaściwej pracy układu hamulcowego.

Tarcza Textar do czyszczenia piasty koła umożliwia wielokrotne czyszczenie przy minimalnym zużyciu. Narzędzie dostępne jest w sieciach dystrybucyjnych produktów marki Textar. Dokładny opis tarczy można zobaczyć w katalogu online Textar Brakebook. Marka Textar oferuje całą serię profesjonalnych narzędzi przeznaczonych do serwisowania układów hamulcowych. Oferta ponad 27 narzędzi Textar została opracowana z myślą o szybszej i precyzyjniejszej pracy w warsztacie.

 

Zostaw Komentarz