Navigator TXB Evolution
– nowe możliwości w diagnostyce

25 kw. 2016

TEXA wprowadza innowacyjny interfejs, który stwarza nowe możliwości w diagnostyce jednośladów i sprzętu motorowodnego.

Navigator TXB Evolution to nowe narzędzie firmy TEXA zaprojektowane z uwzględnieniem specyficznych potrzeb diagnostycznych środowisk BIKE i MARINE. Obsługuje ono wszystkie protokoły aktualnie stosowane w obu środowiskach, a wbudowane 16-pinowe złącze CPC, pozwala na stosowanie wszystkich kabli diagnostycznych.

Wydajny interfejs wyposażony został w pamięć RAM 16 MB oraz pamięć podręczną NAND Flash równą 8 GB, co ma ogromne znaczenie ponieważ umożliwia mechanikowi wygodne wgrywanie plików map wtrysku. Obsługiwane standardy CAN zostały poszerzone o możliwość zarządzania CAN single wire (jednoliniową) oraz CAN controller, która pozwala na jednoczesne przeprowadzenie testów diagnostycznych w wielu sieciach.

Poza funkcjami autodiagnostyki „klasycznej” ( takimi jak odczyt i kasowanie błędów, wyświetlanie parametrów i stanów sterowników, aktywacje, regulacje i konfiguracje podzespołów pojazdu, kasowanie kontrolek, konfiguracje sterowników itp.),  Navigator TXB Evolution umożliwia przeprowadzenie sesji diagnostycznych w trybie „Testy drogowe”, podczas ruchu pojazdu, w celu identyfikacji specyficznych usterek, których wykrycie nie jest możliwe w warunkach warsztatowych. Interfejs zapisuje sytuację, jaka miała miejsce na drodze przekazując nam nie tylko kody usterek, ale również warunki, w których zostały zarejestrowane. Dzięki temu, mechanik może uzyskać szereg dodatkowych informacji ułatwiających identyfikację rzeczywistej usterki, a tym samym wykonać skuteczną naprawę pojazdu po powrocie do warsztatu.

prod-g-navigator-txb-evolution-05(1)TEXA należy do czołówki firm zajmujących się diagnostyką wielomarkową sektora BIKE (motocykle, skutery, quady, skutery wodne i śnieżne, małe pojazdy dostawcze), a także jest dostawcą urządzeń fabrycznych do części najważniejszych marek motocyklowych na świecie. Dość powiedzieć, że urządzenia TEXA umożliwiają wykonywanie napraw 98% parku pojazdów tego sektora. Również w segmencie sprzętu motorowodnego pokrycie oferowane przez TEXA jest bardzo szerokie i pozwala na wykonywanie napraw większości skuterów wodnych, silników zaburtowych i pokładowych.Zostaw Komentarz