NEXUS angażuje się w pomoc ukraińskim cywilom

29 mar 2022

Sytuacja w Ukrainie z oczywistych względów była przedmiotem dyskusji uczestników dorocznego światowego spotkania NEXUS Business Forum, które niedawno odbyło się w Wiedniu. Cała społeczność N! zszokowana tym co dzieje się za naszą wschodnią granicą w pełni angażuje się we wspieranie ukraińskiego narodu na poziomie lokalnych społeczności Nexusa niosących pomoc potrzebującym.

Dotychczasowe wsparcie udzielone przez grupę Nexus ofiarom rosyjskiej interwencji ma wymierną wartość i stoją za nim konkretne czyny. Rada Dyrektorów zdecydowała o przekazaniu kwoty co najmniej 300 000 euro dla UNHR – Agencji ONZ do Spraw Uchodźców. Zapewniono schronienie ukraińskim członkom Nexus wraz z rodzinami (26 dorosłych i 29 dzieci) poprzez wyspecjalizowaną organizację w Polsce. Zorganizowano też dostawę niezbędnych środków rzeczowych dla ukraińskich uchodźców

Jak podkreślają przedstawiciele firmy, pomoc będzie trwała tak długo, jak to będzie niezbędne, gdyż współpraca społeczności jest zakodowana w DNA Nexusa.

 

Zostaw Komentarz