NGK SPARK PLUG z nową nazwą i logiem

25 lut 2023

Po ubiegłorocznej zapowiedzi zmiany angielskiej nazwy firmy na „Niterra” japoński koncern NGK SPARK PLUG zaprezentował nowe logo. Zostanie ono oficjalnie przyjęte na początku kwietnia 2023 roku, wraz z oficjalną zmianą nazwy.

W nadchodzących latach japońska firma, która na rynku motoryzacyjnym znana jest przede wszystkim ze świec zapłonowych i różnego rodzaju czujników, ma zamiar dokonać transformacji swojego portfolio. Wymienia też cztery nowe obszary biznesowe, w których ma zamiar działać. Są to: mobilność, medycyna, środowisko i energia oraz komunikacja.

W obliczu zmian zachodzących w branży motoryzacyjnej i rychłego spadku produkcji silników spalinowych, firma doszła do wniosku, że nazwa NGK SPARK PLUG nie odzwierciedla już należycie zakresu jej działalności. W Europie i krajach anglojęzycznych kojarzona jest bowiem z segmentem silników spalinowych, a ściślej ze świecami. Tymczasem oferuje też całą gamę czujników, ceramikę techniczną, a także inwestuje w nowe dziedziny.

Aby zaakcentować ten przełomowy moment, zaprezentowano zarówno nową nazwę, jak i nowe logo. „Niterra” to wymyślone słowo, które łączy łacińskie słowa „niteo” oznaczające „błyszczeć” i „terra/ziemia”. Jak tłumaczą przedstawiciele firmy, wyraża ono pragnienie tworzenia zrównoważonego społeczeństwa.

Zdecydowano się na użycie w logo koloru „Earth Green”, ponieważ tworzy on wrażenie Ziemi widzianej z kosmosu. Ponadto jest to kolor, który odwołuje się do poczucia tradycji i zaufania. Dodatkowo użyto koloru „Shine Yellow” przypominającego płonącą świecę.

Dzięki naszemu nowemu logo korporacyjnemu zrobiliśmy kolejny krok w transformacji naszej firmy – mówi Damien Germès, President & CEO NGK SPARK PLUG EUROPE GmbH, Regional President EMEA i Corporate Officer w siedzibie głównej w Japonii. – Nowa nazwa i logo będą wspaniałymi symbolami naszej drogi prowadzącej do tworzenia zrównoważonych rozwiązań przyszłości – dodaje.

„Niterra” stanie się ogólną nazwą korporacji, ale marki NGK i NTK będą nadal funkcjonować w poszczególnych działach firmy zajmujących się technologią zapłonu i czujników.

Zostaw Komentarz