NGK Spark Plug zmienia nazwę

29 lip 2022

Zarząd NGK SPARK PLUG podjął decyzję o zmianie nazwy firmy na Niterra. Wejdzie ona w życie w kwietniu przyszłego roku.

Firma NGK SPARK PLUG powstała w 1936 roku i jak podkreślają jej przedstawiciele, zajmuje pozycję światowego lidera na rynku świec zapłonowych i żarowych. Jednak produkcja asortymentu związanego z silnikami spalinowymi stanowi tylko część całej działalności przedsiębiorstwa. Firma osiągnęła również znaczący sukces w takich dziedzinach jak czujniki i ceramika techniczna. W związku z trwającą transformacją przemysłu motoryzacyjnego, długoterminowy plan zarządzania NGK SPARK PLUG 2030 „NITTOKU BX”, który został zaprezentowany w 2020 roku, określił przyszłą ścieżkę rozwoju firmy. Strategia koncentruje się na transformacji portfolio produktów w kierunku zrównoważonych środowiskowo obszarów biznesowych takich jak mobilność, medycyna, środowisko i energia oraz komunikacja.

Biorąc pod uwagę zrównoważone cele biznesowe firmy, a także przewidywane odejście od konwencjonalnych układów napędowych uznano, że nazwa „NGK SPARK PLUG” nie odpowiada już dokładnie przyszłemu kierunkowi rozwoju firmy jako całości. Szczególnie w Europie i USA obecna nazwa może być kojarzona przede wszystkim z segmentem silników spalinowych.

Nowa nazwa grupy „Niterra” powstała z połączenia łacińskich słów „niteo”, czyli „błyszczeć” i „terra” – ziemia. Jak wyjaśniają przedstawiciele firmy, wyrażono w ten sposób nową wizję, która stawia sobie za cel zrównoważony rozwój. „Niterra” stanie się ogólną nazwą, a marki – NGK i NTK – będą nadal istnieć w poszczególnych działach firmy.

Chcemy patrzeć w przyszłość, ale to nie oznacza odrzucenia tego, kim jesteśmy: nie zmienimy naszych marek, NGK i NTK. Projekt polega na zmianie tylko nazwy naszej firmy. Chociaż firma ma swoje korzenie w produkcji ceramiki, przekształcimy się w wieloaspektową organizację, złożoną z pasjonatów pracujących razem, aby stawić czoła wyzwaniom na drodze do zrównoważonego rozwoju – mówi Damien Germès, President & CEO of NGK SPARK PLUG EUROPE GmbH, Regional President EMEA and Corporate Officer of the Global Headquarters in Japan.

Zostaw Komentarz