Niebieski Total do Volkswagena

13 lut 2017

Niebieski-olej-TOTAL-do-najnowszych-silnik_w-Grupy-VWOlej syntetyczny TOTAL Quartz Ineo Long Life FE 0W-20 przeszedł pomyślnie testy i może być stosowany z powodzeniem w silnikach najnowszych modeli Grupy VW. Potwierdza to specyfikacja VW 508.00/509.00.

Podstawową cechą tego oleju jest lepkość SAE 0W-20 i niski wskaźnik wysokotemperaturowych oporów ścinania HTHS. Ponadto olej przeszedł pozytywnie testy laboratoryjne, potwierdzające że nie szkodzi uszczelnieniom i nie przyczynia się do korozji, a także próby na hamowni silnikowej, gdzie sprawdzany jest wpływ oleju na oszczędność paliwa i żywotność filtra DPF.

Co ciekawe, Volkswagen stosuje dla tego rodzaju oleju nazwę Blue Oil, choć w rzeczywistości jest on barwiony na zielono.

– Tajemnica oleju opracowanego zgodnie z wymaganiami producenta silnika tkwi w użytej kompozycji dodatków. Dlatego przy doborze nie wystarczy kierować się widniejącą na jego opakowaniu klasą lepkości SAE – mówi Andrzej Husiatyński, kierownik działu technicznego TOTAL Polska. – Zanim olej zostanie dopuszczony do stosowania w danym typie jednostki napędowej musi przejść szereg testów u producenta samochodu. Dopiero wydanie pozytywnej oceny uprawnia nas do podania takiej informacji na opakowaniu – dodaje.

TOTAL Quartz Ineo Long Life FE 0W-20 wyróżnia się też formułą ART (Age Resistance Technology), która w znacznym stopniu ogranicza degradację jakości oleju podczas eksploatacji.

Volkswagen rekomenduje stosowanie oleju spełniającego wymogi dopuszczenia VW 508.00/509.00 w następujących silnikach: 1.4 TFSI (110 kW), 2.0 TFSI (125 kW, 140 kW), 3.0 TFSI (do 270 kW) i 3.0 TDI (do 160 kW). Jednocześnie pozwala wciąż na stosowanie w tych samych silnikach olejów z dopuszczeniem VW 504.00/507.00, takich jak TOTAL Quartz Ineo Long Life 5W-30 oraz ELF Evolution Full-Tech LLX 5W-30. W przypadku obu dopuszczeń VW zaleca wymianę oleju co 30 tys. km lub co dwa lata.

Zostaw Komentarz