Nissens Automotive i TitanX strategicznymi partnerami

07 paź 2021

 

TitanX, globalny dostawca rozwiązań układów chłodzenia do pojazdów użytkowych i Nissens Automotive, dostarczający na rynek wtórny szeroką gamę produktów z zakresu układów chłodzenia silników, klimatyzacji oraz wydajności i emisji, zawarły umowę o strategicznej współpracy.

 

 – Partnerstwo TitanX i Nissens Automotive tworzy ramy dla umowy na wyłączność, którą zawarły firmy, a której celem jest wzmocnienie naszej europejskiej marki dedykowanej samochodom ciężarowym – TitanX. Zróżnicowana sprzedaż to strategiczny cel TitanX i dążymy do zapewnienia jak najlepszych rozwiązań termicznych zarówno dla obecnych, jak i dla przyszłych środków transportu. Dzięki partnerstwu z Nissens Automotive już teraz zapewniamy silny i efektywny kanał dystrybucji dla naszej marki TitanX  – oznajmił Cedric Huslin, CEO marki TitanX.

Klavs Thulstrup Pedersen, Managing Director w Nissens Automotive, powiedział natomiast: – Jesteśmy bardzo zadowoleni z naszego strategicznego partnerstwa z TitanX, jednym z wiodących dostawców w segmencie ciężkich pojazdów użytkowych. Dzięki tej współpracy TitanX uzyska dostęp do kompleksowej sieci dystrybucyjnej Nissens Automotive w Europie, Azji i Stanach Zjednoczonych, a my skorzystamy z najnowszych technologii termicznych w segmencie samochodów ciężarowych. W przyszłości technologie będą się szybko zmieniać i rozwijać, a ponieważ wprowadzane są nowe pojazdy elektryczne (NEVs), bardzo ważne jest, aby móc oferować klientom IAM najnowsze technologie, obejmujące także układy zarządzania ciepłem w ciężarówkach napędzanych elektrycznie”.

Chociaż umowę na wyłączną dystrybucję zawarto stosunkowo niedawno, współpraca pomiędzy TitanX a Nissens Automotive ma historyczne korzenie, dzięki wieloletniej współpracy pomiędzy AVA/Highway i TitanX. W 2020 roku firma Nissens Automotive przejęła firmę AVA Cooling w Europie. Bogdan Szymanowski, COO AVA Group, skomentował zawarcie umowy między TitanX i Nissens Automotive w taki oto sposób: – Z początku firma Highway International miała przyjemność wprowadzić markę TitanX do sektora IAM. Od wielu lat utrzymujemy, a wręcz rozszerzamy naszą współpracę. Jesteśmy dumni, że dzięki tej partnerskiej umowie na wyłączność należąca do TitanX spółka DSD oraz Nissens Automotive będą jedynymi partnerami marki TitanX w Europie. W efekcie nasza wieloletnia współpraca zyska dodatkową siłę napędową, a osobiście dostrzegam bardzo obiecujące perspektywy wspólnego partnerstwa pomiędzy TitanX i Nissens Automotive.

.

Zostaw Komentarz