Nissens przejmuje AVA Cooling

16 grudzień 2020

Nissens, duńska firma znana przede wszystkim jako dostawca elementów układu chłodzenia i klimatyzacji, przejął wybrane spółki zależne firmy AVA Cooling specjalizującej się również w tej dziedzinie.

Do struktur firmy Nissens włączone zostaną spółki AVA Cooling działające w krajach Beneluksu, Europie Środkowej i Wschodniej (Polska), w Wielkiej Brytanii i w Danii. Operacja ta ma umocnić pozycję obu marek na rynku części zamiennych, gdyż mają one uzupełniającą się gamę produktów, co umożliwi stworzenie szerszej oferty, lepiej odpowiadającej zróżnicowanym potrzebom rynku.

– Połączenie z firmą Nissens postrzegamy jako wielką szansę dla całej Grupy AVA na dalszy rozwój na niezależnym rynku wtórnym. Bardzo silna struktura i dobra kondycja finansowa naszych duńskich partnerów była jednym z kluczowych warunków przejęcia. Stwarza to bowiem bardzo obiecujące perspektywy na przyszłość i zapewnia stabilność, która z pewnością wpłynie pozytywnie na naszą działalność. Jednocześnie chętnie wykorzystamy, dobrze zorganizowany i efektywny system łańcucha dostaw firmy Nissens, z jego silną logistyką i ugruntowaną obecnością w całej Europie – powiedział Bogdan Szymanowski, dyrektor operacyjny Grupy AVA. I dodał: – Dołożymy wszelkich starań, aby proces integracji nie wpłynął w żaden sposób na codzienną współpracę klientów z lokalnymi oddziałami AVA.

Marka AVA ma być aktywnie utrzymywana na rynku. Na jej ofertę składają się produkty do systemów chłodzenia silnika (EC) i klimatyzacji (AC), w szczególności dla starszych pojazdów. Ma to uzupełnić bogaty asortyment części z segmentu premium oferowanych przez firmę Nissens.

 

 

 

POWIĄZANE POSTY

Zostaw Komentarz