Nissens szkoli w internecie

23 maj 2020

NTC – Nissens Training Conceptto to internetowa platforma wiedzy technicznej z obszaru samochodowych komponentów układów klimatyzacji oraz chłodzenia, doładowania i emisji silnika, a więc tych wszystkich systemów samochodowych, do których Nissens Automotive A/S już od prawie dziesięciu dekad dostarcza części zamienne – informuje Inter Cars.

Platforma Nissens Training Conceptto udostępnia wiedzę na cztery sposoby. Są to: szkolenia do samodzielnej nauki (tzw. self-learning), webinaria, czyli szkolenia online prowadzone przez trenerów, testy wiedzy po odbyciu szkoleń na żywo oraz biblioteka informacji technicznych.

NTC jest w fazie ciągłego rozwoju. Do platformy dodawane są wciąż nowe funkcje i udogodnienia, a także treści. Rozszerzana jest biblioteka kursów, a ostatnio dodana została gra interaktywna, która stanowi ciekawą formę łączącą rozrywkę z przekazywaniem wiedzy. Interfejs strony dostępny jest w 14 językach, w tym w języku polskim. Większość modułów do samodzielnej nauki również dostępna jest w wersjach polskich.

Korzystanie z platformy NTC jest intuicyjne. Aby rozpocząć, należy dokonać jednorazowej rejestracji użytkownika. Wprowadzając dane, należy pamiętać, że imię i nazwisko oraz nazwa firmy zostaną ujęte w tej samej formie w wydanych później certyfikatach. Używając specjalnego linku z dostępem dla klientów i pracowników firmy Inter Cars należy wprowadzić swoje dane rejestracyjne i postępować zgodnie z instrukcjami otrzymanymi drogą mailową.

Przykładowym modułem do samodzielnej nauki jest „Sprężarka AC, instalacja i diagnostyka, poziom 3, ekspert”. To jedno z najważniejszych szkoleń w dziedzinie klimatyzacji samochodowej, przeznaczone dla zaawansowanych użytkowników, którzy profesjonalnie zajmują się obsługą układów klimatyzacji. Szkolenie to może być również bardzo ważne i pomocne dla punktów handlowych, które dystrybuują części zamienne układów AC, jak również dla osób, które zajmują się procesami reklamacji i kontrolą jakości części. Założeniem kursu jest szczegółowa instrukcja jak poprawnie przeprowadzić wymianę sprężarki klimatyzacji. Niemniej kurs rozpoczyna się od dokładnej diagnostyki całego układu AC, która pozwoli ustalić i wyeliminować potencjalne przyczyny uszkodzenia pierwotnie zainstalowanego kompresora. Pozwala to na zrozumienie ważnych zależności w układzie oraz wpływu innych układów na poprawne działanie systemu klimatyzacji i samego kompresora, np. wpływ działania i typowe awarie układu elektrycznego pojazdu lub znaczenie i stosowanie środków przeznaczonych do układu AC, takich jak czynnik chłodzący lub środki smarujące czy kontrolujące szczelność układu. Program kursu składa się z 7 kroków, a czas jego trwania szacuje się na około 30-45 minut.

Inne polecane kursy to: „Turbo i układ doładowania, podstawy”,
a także  „Turbosprężarka – instalacja komponentu, poziom 3 – ekspert”.

 

 

 

Zostaw Komentarz