Nissens wprowadza turbosprężarki do pojazdów ciężarowych

18 gru 2021

W 2018 roku duńska firma Nissens wprowadziła na rynek swoje pierwsze turbosprężarki do samochodów osobowych. Od tego czasu nastąpił znaczny rozwój oferty tych urządzeń, a najnowszym tego przykładem jest powiększenie jej o turbosprężarki do pojazdów ciężarowych. Początkowa ich gama obejmuje 240 numerów OE.

 

Firma Nissens Automotive dodała ostatnio do swojej kategorii produktowej „Wydajność i Emisje” 16 nowych turbosprężarek zaprojektowanych do pojazdów ciężarowych i autobusów. Nowe referencje obejmują 240 numerów OE, co zapewnia pokrycie najpopularniejszych obecnie modeli samochodów ciężarowych, jeżdżących po europejskich drogach. Aby wyprodukować turbosprężarki zgodne ze standardem „Genuine Nissens Quality” wykorzystano wiedzę zdobytą w ramach programu budowy turbosprężarek przeznaczonych do samochodów osobowych, którą połączono z wieloletnim doświadczeniem czołowego producenta części zamiennych do samochodów ciężarowych.

Birger Strand, Turbo Business Manager w Nissens Automotive, rozwija myśl: – Rozumiemy ogromną wagę jakości, niezawodności i wydajności w pojazdach ciężarowych. Po tym, jak skutecznie rozwinęliśmy turbosprężarki do samochodów osobowych i dostawczych czujemy, że jesteśmy na dobrej pozycji do dalszego rozwijania oferty tych zaawansowanych podzespołów silnikowych, z myślą o bardzo wymagającym rynku samochodów ciężarowych. Doświadczenie, które zdobyliśmy przy produkcji części układów chłodzenia i klimatyzacji do samochodów ciężarowych, jak i nasza w pełni dojrzała i unikalna wiedza na temat turbosprężarek do samochodów osobowych, pozwoliły sięgnąć nam wyżej i zrobić kolejny krok w kategorii turbosprężarek. Wprowadzając do oferty Nissens turbosprężarki do pojazdów ciężarowych, zamierzamy dostarczyć jedne z najwydajniejszych produktów na rynku części zamiennych w segmencie pojazdów ciężarowych.

 Wysokie normy jakościowe

Koncepcja „Najwyższej Jakości Nissens” („Genuine Nissens Quality”), od lat rozwijana przez duńska firmę, zasadniczo skupia się na podnoszeniu standardu produktów przeznaczonych na rynek części zamiennych. Nissens jest w stanie ją realizować, bo ma do tego komplet narzędzi: doświadczenie producenta podzespołów klasy premium, własny dział projektowania, możliwość przeprowadzania testów i walidacji. Do tego firma z Horens, jako jeden z nielicznych producentów na rynek części zamiennych, uzyskała certyfikat jakościowy „Ford Q1”. Wszystko to od  samego początku wskazywało, że Nissens poradzi sobie z projektem turbosprężarek do pojazdów ciężarowych.

Christian Germain Rosendahl, Product Manager, Efficiency & Emission w Nissens Automotive, mówi: – Opracowaliśmy unikalny produkt, koncentrując się na zaprojektowaniu od podstaw wewnętrznych części turbosprężarek oraz na zwróceniu uwagi na każdy szczegół. Nasze turbosprężarki są wyśmienitymi zamiennikami części OE. Oznacza to, że moc, zużycie paliwa i poziom emisji samochodu ciężarowego z zamontowaną turbosprężarką Nissens nie ulegną zmianie. Nasza turbosprężarka jest nieodzowna dla wszystkich flot samochodów ciężarowych, jest łatwa w montażu, wydajna i trwała.

Wszystko w komplecie

Turbosprężarki Nissens zostały dokładnie przetestowane i skalibrowane, tak aby zapewnić optymalne doładowanie w celu uzyskania możliwie najlepszych osiągów silnika i jednocześnie oszczędności w zużyciu paliwa. Pakowane są ze szczególną uwagą, a wszystkie niezbędne części, takie jak uszczelki albo śruby, zawarte są od razu w kartonie, w komplecie z nową turbosprężarką.

Szczegółowe informacje na temat produktu zostały udostępnione przez Nissens w Wirtualnym Showroomie, dostępnym pod adresem nissens.com/showroom

Zostaw Komentarz