Niterra organizuje kolejną edycję
Esport Cup

07 lis 2023

Niterra, czyli specjalizująca się w dziedzinie zapłonu i elektroniki samochodowej firma znana do niedawna jako NGK Spark Plug, zapowiada start Esports Cup 2024. Będzie to trzecia edycja tego wydarzenia, które w poprzednich latach cieszyło się dużym zainteresowaniem. Wystartuje ono 15 grudnia 2023 roku od kwalifikacyjnych wyścigów on-line.

Zawody Esport Cup 2024, które rozpoczną się w połowie grudnia, będą trwały przez pięć miesięcy. W tej edycji zrealizowane zostaną we współpracy z iRacing – wiodącą, globalną platformą do symulacji wyścigów motorowych, co ma pozwolić na szerokie dotarcie z informacją do fanów motoryzacji w mediach społecznościowych, młodych mechaników, przedstawicieli tzw. „pokoleń Z i Alpha”, a także klientów Niterra. W tegorocznym wydarzeniu o zasięgu globalnym (uczestnicy z ponad 80 krajów) będą mogły wziąć osoby powyżej 16 roku życia.

Pierwsza kwalifikacyjna rozgrywka polegać będzie na pokonaniu z sukcesem wirtualnego toru wyścigowego Zolder w Belgii. W tym roku po raz pierwszy w grze nie będzie tabel rankingowych, a to oznacza bardziej ekscytującą rywalizację dla kierowców, którzy będą ścigać się ze sobą na żywo. Gracze będą rejestrować się w poszczególnych wyścigach, a zdobyte punkty zadecydują o tym, na którym serwerze będą rywalizować. Wyścig z najlepszymi kierowcami będzie transmitowany na żywo na kanale YouTube firmy, a także na platformie iRacing.

Więcej informacji na temat Esports Cup można znaleźć w mediach społecznościowych firmy – w tym na Facebooku, Instagramie i kanale YouTube, a także, po raz pierwszy, na specjalnej stronie Esports Cup – https://ngkntk.com/esports/, która zostanie uruchomiona w celu udostępnienia wszystkich informacji w jednym miejscu. Finał, który odbędzie się na wirtualnym torze Nürburgring, będzie również transmitowany na żywo wraz z towarzyszącą mu relacją i analizą wyścigu, a także wywiadami przed i po wyścigu z uczestnikami, zwycięzcą i zdobywcami kolejnych miejsc.

– Po niezwykle udanych dwóch poprzednich sezonach naszego Esports Cup, przenosimy rywalizację na inny poziom i docieramy do znacznie większej liczby odbiorców, dzięki nowemu partnerowi, jakim jest iRacing – mówi Frank Massia, Director Marketing Aftermarket EMEA, Niterra EMEA GmbH. – Dodatkowo, nie tylko rozszerzamy zasięg wydarzenia poprzez włączenie wielu nowych krajów, ale także uruchomiona zostanie dedykowana strona docelowa, która ułatwi szybsze przekazywanie informacji graczom i mechanikom w trakcie i po wydarzeniu, co wesprze promocję działań naszej firmy.

Wszyscy zawodnicy będą jeździć sygnowaną markami NGK & NTK Toyotą GR86 dostępną w 40 różnych wersjach. Ten samochód sportowy był kierowany przez ambasadorkę marki Niterra Esports – Patriciję Stalidzane podczas wyścigu na torze Bilster Berg, która następnie przeniosła się do symulatora wyścigowego, aby połączyć świat rzeczywisty z cyfrowym.

Rywalizacja o dotarcie do finału została zaplanowana na 5 kwietnia 2024 roku. Przeprowadzona zostanie na kultowym, wirtualnym torze Nürburgring Nordschleife w Niemczech i z pewnością będzie równie intensywna jak w poprzednich latach. Aby dojść do tego etapu zawodnicy muszą walczyć w emocjonujących eliminacjach na torach: Zolder w Belgii (15 grudnia 2023 roku),  Motorland Aragon National w Hiszpanii (19 stycznia 2024 roku), Imola we Włoszech (2 lutego 2024 roku),  Hockenheimring w Niemczech (16 lutego 2024 roku), Rudskogen w Norwegii (1 marca 2024 roku) oraz na brytyjskim torze Oulton Park (15 marca 2024 roku).

Jako najbardziej znana i popularna platforma SimRacing na świecie, z ponad 160 000 zarejestrowanymi użytkownikami, iRacing przeniesie wydarzenie Escort Cup na zupełnie inny poziom, przede wszystkim dzięki bardziej realistycznej jeździe i prowadzeniu oraz szczegółowym, laserowo skanowanym torom. Sesje iRacing w primetime często przyciągają ponad 100 000 zawodników.

Aby zarejestrować się i wziąć udział w Esports Cup 2024, gracze będą musieli przed rozpoczęciem pierwszego wyścigu pobrać grę i założyć konto pod adresem – https://www.iracing.com . Po rejestracji zawodnicy wezmą udział w rywalizacji o wiele atrakcyjnych nagród. Zwycięzca otrzyma kierownicę wyścigową Bavarian Simtec, zdobywca drugiego miejsca zestaw wyścigowy TailoredRig, a nagrodą za trzecie miejsce będzie deska rozdzielcza Alpha Tec Racing Sim.

Zostaw Komentarz