Niterra przedłużyła prestiżową współpracę

27 mar 2024

Niterra oficjalnie ogłosiła przedłużenie współpracy w obszarze motorsportu. Są oni dostawcą podzespołów układu zapłonowego dla jednego z najbardziej rozpoznawalnych zespołów na całym świecie.

Przez niemal trzy dekady Niterra dostarczała iskrę dla legendarnych czerwonych bolidów wyścigowych, przyczyniając się do zdobycia przez zespół sześciu tytułów mistrza kierowców i ośmiu tytułów konstruktorów. Jako dostawca najwyższej klasy rozwiązań, firma jest znana z zaangażowania w sporty motorowe i ich rozwój. Kontynuacja ścisłej współpracy Nittera z najstarszym i odnoszącym największe sukcesy zespołem Formuły 1 będzie miała na celu m.in. dostarczanie dostosowanych do indywidualnych potrzeb technologii zapłonowych oraz najnowszych osiągnię
w dziedzinie specjalistycznej wiedzy. 13 lutego 2024 roku Ferrari zaprezentowało SF-24 – auto, które weźmie udział w tegorocznych Mistrzostwach Świata Formuły 1. Samochód prowadzony będzie przez Charlesa Leclerca i Carlosa Sainza, w szóstym dla Leclerca i czwartym dla Sinza sezonie z zespołem Scuderia Ferrari.

 – Cieszymy się z kontynuacji naszej wieloletniej współpracy ze Scuderia Ferrari – ta nazwa uosabia wszystko, co jest tak ekscytujące w wyścigach Formuły 1. W ciągu prawie 30 lat z tym kultowym zespołem udało nam się opracować przełomowe technologie zapłonu, które przyniosły bezpośrednie korzyści zarówno naszym produktom w sektorze OE, jak i Aftermarket. Z niecierpliwością czekamy na dalszą współpracę i kolejne wspólne sukcesy – komentuje Damien Germès, President & CEO Niterra EMEA GmbH, Regional President EMEA oraz Corporate Officer of the Global Headquarters w Japonii.

Mistrzostwa Świata Formuły 1 w sezonie 2024 roku rozpoczęły się 29 lutego w Sakhir w Bahrajnie i zakończą się 8 grudnia, po 24 etapach, w Yas Marina w Abu Zabi. Zespół Niterra jest dumny z faktu, że może być częścią kolejnego ekscytującego rozdziału dla zespołu Scuderia i życzy mu wielu sukcesów w nadchodzącym sezonie.

Zostaw Komentarz