Nowa gama czujników tlenków azotu od Delphi

06 gru 2023

Delphi zapowiedziało dodanie czujników tlenków azotu (NOx) do swej oferty części. Na rynku europejskim dostępnych będzie 36 modeli tych czujników, które mogą znaleźć zastosowanie w 70 milionach pojazdów takich marek jak Mercedes-Benz, Peugeot, Opel, Skoda, BMW, Renault i Volkswagen. Nowa gama obejmuje również czujniki do samochodów użytkowych, w tym m.in. pojazdów ciężarowych DAF, MAN i Scania.

W związku z przepisami dotyczącymi poziomu emisji spalin czujniki tlenków azotu stanowią bardzo ważny element systemu, który pozwala przepisom tym sprostać., Dzięki wykorzystaniu zjawisk elektrochemicznych mierzą one zawartość NOx w spalinach, po czym przekazują te informacje do centralnej jednostki sterującej pojazdu (modułu ECU), która m.in. na tej podstawie dostosowuje skład mieszanki paliwa i powietrza oraz inne parametry, aby zwiększyć wydajność i ograniczyć emisję spalin.

Czujniki NOx Delphi przechodzą szeroko zakrojone testy i spełniają wymogi norm ISO 9001 i IATF 16949. Są opracowywane zgodnie z protokołami wyposażenia oryginalnego i testowane zarówno w warunkach laboratoryjnych, jak i w testach drogowych, co pozwala zweryfikować ich pełną funkcjonalność i jakość.

Komponenty NOx nie są pierwszymi produktami w portfolio czujników Delphi. Firma oferuje już czujniki do układów zapobiegających blokowaniu kół podczas hamowania (ABS) i filtrów cząstek stałych (DPF), a także czujniki temperatury spalin (EGTS), przepływomierze powietrza (MAF), czujniki ciśnienia bezwzględnego w kolektorze dolotowym (MAP), czujniki położenia wałka rozrządu i wału korbowego oraz wiele innych.  W sumie oferta Delphi jest pod tym względem jedną z najbogatszych. .

Oferta części zamiennych Delphi, w tym czujników, idzie w parze z narzędziami diagnostycznymi firmy i jej programami szkoleniowymi dostępnymi online. Na przykład narzędzie diagnostyczne BlueTech ma 3,5 tys. funkcji związanych z czujnikami NOx, obejmujących najpopularniejsze europejskie marki. W Delphi Academy, czyli programie szkoleniowym Delphi online, dostępna jest seria filmów i treści, w których zaprezentowano instrukcje krok po kroku i pomoce wizualne dotyczące wymiany czujnika NOx.

Zostaw Komentarz