Nowa gama olejów
TOTAL QUARTZ XTRA

19 paź 2020

Firma Total Lubrifiants zaprezentowała nową gamę olejów silnikowych TOTAL QUARTZ XTRA. Charakteryzują się one niską lepkością (0w-20 i 0w-16), dzięki czemu zmniejszają tarcie współpracujących elementów silnika.

Jak zapewniają przedstawiciele producenta, stosowanie olejów TOTAL QUARTZ XTRA pozwala oszczędzić do 4% paliwa, co przewyższa o 33% wymagania określone przez ACEA. Tak wysokie parametry są zasługą technologii Eco-Science opracowanej przez firmę TOTAL. Dodatki przeciwutleniające pozwalają cząsteczkom oleju zachować swoje właściwości w dłuższym czasie i sprawiają, że produkt jest bardziej odporny na degradację fizyczną i chemiczną, nasiloną ekstremalnymi warunkami panującymi w silniku. Minimalizuje to utlenianie oleju przy jednoczesnym zachowaniu oszczędności paliwa i wydajności silnika przez cały okres eksploatacji.

Nowa seria TOTAL QUARTZ XTRA dostępna jest dla wszystkich typów silników, również stosowanych w samochodach wyposażonych w filtr cząstek stałych. Warto jednocześnie wspomnieć, że blisko 55% produktów z serii TOTAL QUARTZ XTRA ma etykietę Total Ecosolutions, która poświadcza certyfikat ekologiczny wydawany przez niezależną jednostkę, oceniającą wyroby według bardzo rygorystycznych specyfikacji środowiskowych i norm dotyczących procesów produkcyjnych.

Dodajmy jeszcze, że wśród producentów samochodów wykorzystujących nowe oleje TOTAL jest Aston Martin, który w silnikach V12 Bi-Turbo stosuje na pierwsze zalanie oraz do rekomenduje do obsługi serwisowej olej TOTAL QUARTZ INEO XTRA DYNAMICS 0W-20

Zostaw Komentarz