Gates – nowa grupa części i większa siedziba we Wrocławiu

06 wrz 2022

Firma Gates, znana przede wszystkim jako producent pasków do napędu rozrządu oraz osprzętu silnika, przekazała ostatnio dwie informacje. Pierwsza dotyczy rozbudowy gamy produktów o części metalowe-gumowe (określane angielskim skrótem RTM), druga to natomiast komunikat o rozszerzeniu działalności w Polsce, konkretnie zaś we Wrocławiu.

Elementy metalowe–gumowe są powszechnie wykorzystywane w motoryzacji, gdyż pozwalają zmniejszyć wibracje i hałas powstające w wielu miejscach pojazdów. Odgrywają tym samym kluczową rolę w zapewnieniu odpowiedniego komfortu jazdy.

Gama części metalowo-gumowych, która ma uzupełnić asortyment produktów firmy Gates początkowo będzie obejmować elementy przeznaczone do zawieszenia pojazdu, poduszki silnika oraz skrzyni biegów oraz elementy współpracujące z amortyzatorami. Części do układu wydechowego oraz układu kierowniczego Gates wprowadzi w drugiej kolejności.

W pierwszej fazie do oferty trafi 400 referencji, które wytypowane zostały na podstawie szeroko zakrojonych badań rynku przeprowadzonych przez firmę Gates. Również później do wszystkich pięciu grup części RTM wprowadzane będą najpierw elementy, na które istnieje największe zapotrzebowanie, bądź w opinii mechaników należą do części „dostarczanych tylko przez dealerów”.

Z 400 pierwszych referencji najwięcej, bo ok. 190, przeznaczonych będzie do zawieszenia, grupa poduszek silnika i skrzyni biegów obejmie 130 numerów części, zaś części związanych z amortyzatorami – 80 pozycji. Gates dostarczy również elementy potrzebne do montażu tych części

Jean-Christophe Etienne, dyrektor ds. rozwoju biznesu i produktów podkreśla, że znaczna liczba części RTM znajdzie zastosowanie w pojazdach elektrycznych i hybrydowych, co świadczy o zaangażowaniu firmy Gates w ten rozwijający się segment rynku. Zauważa także, iż jako producent OE, Gates te same normy jakości stosuje do wszystkich produktów, a więc również do części RTM, co stanowi gwarancję ich wysokiego standardu.

W komunikacie o rozszerzeniu przez firmę Gates działalności w Wrocławiu przeczytać można natomiast, że wynika to z rozbudowy oddziału Gates Business Services Europe (GBSE) odpowiadającego za wiele ważnych procesów biznesowych, takich jak finanse, IT, ceny oraz HR, a także zajmującego się optymalizowaniem biznesu i zarządzaniem jego zmianami. Wiąże się to ze zwiększeniem zatrudnienia, co z kolei sprawia, że konieczne stało się wynajęcie dodatkowej przestrzeni biurowej.

Zostaw Komentarz