Nowa lampa warsztatowa OSRAM

24 lis 2020

Za sprawą nowej lampy inspekcyjnej LEDinspect Heli 1000 doświetlenie podwozia, gdy samochód znajduje się na podnośniku, jest niezwykle skuteczne, a przez to praca mechanika bardzo komfortowa – podaje firma OSRAM, producent lampy.  

 

Nowa oprawa warsztatowa LEDinspect Heli 1000, wedle jej producenta, czyli firmy OSRAM, sprawdzi się zarówno do oświetlenia ogólnego, jak i przy czynnościach wykonywanych w komorze silnika lub przy podwoziu pojazdu. Dołączony do niej rozsuwany statyw o maksymalnej wysokości 1,75 m, na którym można umieścić lampę, umożliwia wygodną pracę przy podnośniku i precyzyjne skierowanie światła tam, gdzie będzie ono najbardziej potrzebne. LEDinspect Heli 1000 ma również wbudowany haczyk, co stwarza jeszcze więcej możliwości optymalnego jej ulokowania.

Najważniejszym elementem lampy, decydującym w dużej mierze o jej zaletach, jest wielokierunkowa, regulowana głowica. Górna część lampy, składająca się z trzech ruchomych elementów przypominających śmigła helikoptera, umożliwia precyzyjne nakierowanie światła dokładnie tam, gdzie jest ono potrzebne – od szerokiego kąta, jako oświetlenie ogólne w warsztacie czy garażu, po precyzyjne doświetlenie poszczególnych elementów w podwoziu czy silniku.

Dodatkowo dzięki możliwości regulowania natężenia światła można zapewnić sobie zarówno bardzo jasne oświetlenie, jak i nieco słabsze, ale za to na dłużej. Przy mocy zaledwie 10 W lampa daje strumień świetlny 1000 lumenów lub o połowę niższy w trybie ekonomicznym, który pozwala na działanie nawet do 10 godzin.

W oprawie umieszczono 57 diod o chłodnobiałej barwie światła 6000 K. Niezwykle wytrzymała i odporna obudowa o klasie ochrony IP44/IK06 zabezpiecza przed wnikaniem cząstek o średnicy ≥ 1 mm, a także przed rozbryzgami wody ze wszystkich kierunków i silnym naciskiem. Ładowanie przez port micro USB trwa do 8 godzin.

LEDinspect Heli 1000 to jedna z kilku wprowadzonych niedawno przez firmę OSRAM lamp inspekcyjnych. Wszystkie były konstruowane tak, by jak najbardziej ułatwić pracę i uczynić ją komfortową nawet w najtrudniejszych warunkach i najbardziej niedostępnych miejscach. Potwierdzeniem jakości i wydajności produktów tej serii jest certyfikat CE i dwuletnia gwarancja.

Zostaw Komentarz