Nowa linia płynów Shell do chłodnic

19 kwi 2021

Shell wprowadza do oferty płyny chłodzące Shell Coolant. Nowe produkty zostały opracowane tak, by spełniać wymagania wynikające z wydajności nowoczesnych silników samochodów osobowych i ciężarowych. Jak zapewnia producent, płyny Shell Coolant zapewniają znakomite odprowadzanie ciepła, ochronę i wydłużoną żywotność. Płyn chłodzący ma bowiem nie tylko chronić silnik przed przegrzaniem, ale również zapobiegać korozji układu chłodzenia, a także odkładaniu się kamienia i osadów.

Shell stworzył gamę wysokiej jakości płynów chłodniczych do każdego rodzaju pojazdów – od samochodów osobowych, po maszyny górnicze. Produkty Shell Coolant wykorzystują technologię dodatków organicznych (OAT), która zapewnia doskonałą ochronę elementów układu chłodzenia zawierających aluminium, żelazo, stal, miedź, mosiądz i inne metale. Ponadto pomaga wydłużyć żywotność pompy wody, zapobiegając wżerom powodowanym kawitacją oraz erozją. Ochrona antykorozyjna jest zapewniona tylko w miejscach, w których jest potrzebna, a inhibitorów korozji z płynu ubywa znacznie wolniej niż w przypadku konwencjonalnych płynów chłodzących. Eliminuje to potrzebę stosowania dodatków uzupełniających.

Na rynek wprowadzone zostały:

  • Shell Coolant Longlife (OAT) – wyróżnia się lepszą stabilnością w wysokich temperaturach, wysoką ochroną aluminium i cyny. Zapewnia skuteczne odprowadzanie ciepła oraz zabezpiecza przed kawitacją. Jest kompatybilny z elastomerami oraz tworzywami sztucznymi stosowanymi w chłodnicach samochodowych. Zapobiega odkładaniu się szlamu, kamienia i osadów.
  • Shell Coolant Extra (HOAT) – nie zawiera fosforanów. Jest odpowiedni do nowoczesnych silników benzynowych, Diesla oraz zasilanych gazem ziemnym, zwłaszcza tych wykonanych z aluminium. Tworzy mocną warstwę ochronną, która zabezpiecza wymienniki ciepła przed uszkodzeniami.

Wszystkie płyny do chłodnic Shell Coolant zachowują swoje właściwości przez 5 lat lub 250 000 km w przypadku pojazdów osobowych. Ponadto spełniają lub przekraczają wymagania norm branżowych i specyfikacji producentów wyposażenia (OEM). Produkty dostępne są w postaci gotowej do użycia oraz koncentratów w opakowaniach o pojemności: 1, 4, 20 i 209 litrów.

Zostaw Komentarz