Nowa marka, nowa filia

02 lut 2021

Auto Partner w ostatnich tygodniach wprowadził do swej oferty produkty kolejnej marki i uruchomił nową filię.      

Auto Partner, jeden z czołowych dystrybutorów motoryzacyjnych części zamiennych działający na polski rynku, wprowadził do swej oferty produkty marki MEHENKER. Firma je dostarczająca powstała w 2013 r. i początkowo zajmowała się regeneracją regulatorów faz rozrządu VANOS silników BMW. Z czasem poszerzyła jednak swą ofertę również o napędy rozrządu jednostek innych producentów, a mianowicie firm: Mercedes, Audi, Volkswagen, SEAT czy Skoda. Zdobyte doświadczenie pozwoliły na stworzenie zestawów naprawczych, które pozbawione są wad oryginalnych części.

W połowie 2020 r. firma MEHENKER zaczęła wytwarzać pierwszy produkt będący w całości dziełem firmy – regulator faz rozrządu o podwyższonej wytrzymałości. Tym samym stała się pierwszym polskim wytwórcą kluczowych elementów do systemów zmieniających fazy rozrządu.

W tej chwili MEHENKER oferuje:

  • Zestawy naprawcze do systemów zmiennej fazy rozrządu VANOS w silnikach marki BMW. Cechują się one specjalnymi podwójnymi uszczelnieniami, w skład których wchodzi o-ring wykonany z elastomeru Viton oraz pierścień z tworzywa na bazie teflonu. Viton jest odporny na wysokie temperatury oraz zachowuje elastyczność praktycznie w każdych warunkach, teflon natomiast jest znany z bardzo niskiego współczynnika tarcia.
  • Nastawniki zmiennych faz rozrządu, które zostały stworzone w oparciu o wieloletnie doświadczenie firmy zdobyte podczas regeneracji części. Jest to pierwszy całkowicie polski produkt tego typu. Konstrukcja regulatorów nie jest kopią oryginalnej części, zostały one przeprojektowane w celu osiągnięcia maksymalnej wytrzymałości. Zastosowano najtrwalsze dostępne materiały, zwiększono dokładność wykonania oraz wprowadzono hartowanie kół łańcuchowych jako standard. Dzięki temu otrzymano produkt, którego żywotność przewyższa części oferowane na pierwszy montaż.

Auto Partner informuje także, że mimo pandemii udało się przed kilkoma tygodniami otworzyć jego 91 filię.  Powstała ona w Elblągu i działa zgodnie ze wszystkimi standardami dystrybutora zapewniając szeroką gamę produktów i szybką realizacje zamówień.

Zostaw Komentarz