Nowa odsłona aplikacji KYB Suspension Solutions

22 paź 2019

KYB wprowadza aktualizację mobilnej aplikacji KYB Suspension Solutions. Nowością jest bezpłatny dostęp do szczegółowych porad technicznych.

Po wprowadzeniu do aplikacji KYB Suspension Solutions marki i modelu pojazdu lub numeru nadwozia jej użytkownik otrzymuje listę części KYB do danego pojazdu oraz biuletyn techniczny. W biuletynie tym zawarte są specjalistyczne instrukcje montażowe przedstawiające krok po kroku procedurę wymiany zespołu tłumiąco-resorującego KYB, lista niezbędnych narzędzi, momenty dokręcania śrub zgodne z technologią naprawy zalecaną przez producenta pojazdu oraz orientacyjny czas pracy. Aplikacja umożliwia również dostęp do filmów instruktażowych, które przedstawiają szczegółowe porady techniczne dotyczące prac naprawczych elementów układu zawieszenia w samochodach osobowych i dostawczych.

– KYB Suspension Solutions App została stworzona z myślą o wsparciu pracy mechanika przy wymianie elementów zawieszenia KYB – wyjaśnia Jordan Day, Marketing Manager KYB Europe Aftermarket.  – Aplikacja ta pozwala w łatwy sposób znaleźć numer części i dopasować produkt, a także poznać szacowany czas prac oraz otrzymać instrukcję montażu. Mamy nadzieję, że dzięki takiemu rozwiązaniu możemy ułatwić pracę w warsztacie.

Aplikacja spełnia też inną funkcję. Ma służyć pomocą w uświadomieniu klientowi warsztatu konieczności wymiany zużytych, bądź uszkodzonych elementów zawieszenia jako kluczowych dla bezpieczeństwa i komfortu jazdy. Mechanik za pośrednictwem aplikacji może bowiem bezpłatnie przesłać kierowcy wiadomość tekstową z informacją o zidentyfikowanych uszkodzeniach w układzie zawieszenia jego pojazdu oraz elementach zakwalifikowanych do wymiany. Dodatkowo wraz z informacjami przesyła linki do filmów, przedstawiających zagrożenia i ryzyko związane z eksploatacją zużytych amortyzatorów, sprężyn zawieszenia oraz elementów montażowych.

KYB Suspension Solutions pozwala także przedstawić naprawę, którą warsztat przeprowadził w pojeździe klienta. Za pośrednictwem aplikacji można wysłać bezpłatną wiadomość tekstową do kierowcy wraz z załączonymi zdjęciami, wykonanymi zarówno przed, jak i po naprawie.

Aplikację KYB Suspension Solutions można pobrać bezpłatnie w sklepie App Store i Google Play.

Zostaw Komentarz