Nowa oferta firmy Gates – zawory do nastawników faz rozrządu

18 lis 2021

Gates, dostawca produktów hydrauliki siłowej i rozwiązań do przenoszenia mocy, rozszerza w regionie EMEA ofertę rozwiązań do układów napędu paska synchronicznego o zawory do nastawników faz rozrządu (VVTS).

Nastawnik faz rozrządu odgrywa ważną rolę w układach zarządzania nowoczesnych silników spalinowych korygując na bieżąco otwieranie oraz zamykanie zaworów. Rezultatem jest płynniejsza praca jednostki napędowej i lepsze przyspieszanie pojazdu w szerszym zakresie obrotów. Przyczynia się to do redukcji zużycia paliwa oraz emisji zanieczyszczeń. Jednym z kluczowych elementów nastawnika jest z kolei zawór sterujący jego pracą.

Nowa oferta zaworów nastawników faz rozrządu firmy Gates stanowi uzupełnienie asortymentu pasków oraz zestawów rozrządu Gates PowerGrip do układów napędu paska synchronicznego. Pierwsze 53 pozycje przeznaczone są do aut wyprodukowanych w USA, Europie i Azji. Znajdziemy tu zawory znajdujące zastosowanie w wytwarzanych w latach 1995-2020 samochodach takich marek jak: Audi, BMW, Chevrolet, Chrysler, Dodge, Honda, Hyundai, Jaguar, Jeep, Kia, Land Rover, Lexus, Mazda, Mercedes-Benz, Mini, Mitsubishi, Nissan, Opel, Peugeot, Seat, Škoda, Toyota, Volvo oraz VW. Wśród najpopularniejszych modeli wymienić można Audi A3, Q3 i TT, BMW 118i, 218i, 318i, X1, x3, 225e, Nissany Micra, Juke i Qashqai, Toyoty Corolla i Camry, VW Beetle, EOS, Golf, Passat i Tiguan. Trwają prace nad opracowaniem kolejnych VVTS i wprowadzeniem ich do oferty.

Wspomnijmy jeszcze, że oznaki usterki nastawnika obejmują m.in. zwiększone zużycie paliwa, nierówną pracę silnika na biegu jałowym, słabe przyspieszenie, a następnie aktywację kontrolki ostrzegawczej. Diagnozowanie usterek i montowanie części zamiennych to dla mechaników stosunkowo proste czynności, więc ze strony dostawcy potrzebne jest tylko nieznaczne wsparcie techniczne.

Zostaw Komentarz