Nowa olejowa oferta aftermarketowa

04 mar 2015


lotos 1LOTOS Oil wprowadza do swej oferty pięć nowoczesnych olejów syntetycznych przeznaczonych do samochodów pogwarancyjnych. Oleje LOTOS AFTER SERVICE stanowią więc propozycję skierowaną do blisko 20 tysięcy działających w Polsce warsztatów i serwisów niezależnych.

W ciągu roku 16 milionów polskich kierowców odwiedza niezależne warsztaty ponad 32 miliony razy w celu dokonania przeglądu lub naprawy samochodu. W gamie usług świadczonych przez te punkty wymiana oleju należy do najczęściej zlecanych, można rzec podstawowych, operacji. Jest tu więc wielki rynek zbytu dla firm olejowych.

Od dawna pracowaliśmy nad przygotowaniem kompleksowej oferty dla tego ważnego segmentu rynku. Nową linię olejów, która jest nań przeznaczona postanowiliśmy stworzyć w oparciu o nazwę jednego z najpopularniejszych produktów syntetycznych w Polsce, czyli oleju LOTOS SYNTHETIC PLUS SAE 5W40 – mówi Robert Bialik, prezes zarządu spółki LOTOS Oil S.A. – Chcemy w ten sposób wykorzystać wiele pozytywnych skojarzeń, które budzi ta nazwa – wysoką jakość produktu oraz doskonały stosunek jakości do ceny. Rozszerzając linię olejów LOTOS SYNTHETIC, podjęliśmy jednocześnie decyzję o wycofaniu produktów linii LOTOS TRAFFIC.

Tak oto do oleju LOTOS SYNTHETIC PLUS SAE 5W40 dołączyły cztery nowe: LOTOS SYNTHETIC 504/507 SAE 5W30, LOTOS SYNTHETIC C2+C3 SAE 5W30, LOTOS SYNTHETIC A5/B5 SAE 5W30 oraz LOTOS SYNTHETIC TURBODIESEL SAE 5W-40.

Atrakcyjny rynek usług pogwarancyjnych

Według raportu „Branża motoryzacyjna w Polsce 2014” przygotowanego przez Stowarzyszenie Dystrybutorów i Producentów Części Motoryzacyjnych, wartość rynku części i napraw w naszym kraju szacowana jest na 31 miliardów złotych. Autorzy raporty wyliczyli też, że na dziesięciu polskich kierowców tylko jeden korzysta z usług serwisów autoryzowanych, pozostawiając w nich rocznie taką kwotę, jaką wydaje czterech właścicieli aut odwiedzających warsztaty niezależne.

– Wiemy, jak wygląda rynek usług pogwarancyjnych i jakie są jego oczekiwania, więc przyjmujemy za podstawę naszych działań przekonanie, że atrakcyjność oferty produktów linii LOTOS SYNTHETIC będzie elementem pozwalającym na zdobycie dodatkowych udziałów na wspomnianym rynku – podkreśla Bartłomiej Indeka, dyrektor ds. handlowych LOTOS Oil. – Chcemy, aby oleje z grupy LOTOS AFTER SERVICE stały się podstawowymi olejami pogwarancyjnymi na polskim rynku.

Zgodnie z tendencjami

Z danych Polskiej Organizacji Przemysłu i Handlu Naftowego wynika, że z roku na rok spada zapotrzebowanie na oleje mineralne, rośnie zaś na syntetyczne i semisyntetyczne o wyższych parametrach smarnych. W roku 2013 udział olejów syntetycznych do samochodów osobowych wzrósł o 3 punkty procentowe osiągając 45 procentowy udziału w rynku. Za rok 2014 nie ma jeszcze pełnych danych, ale już dostępne wyliczenia cząstkowe wskazują, iż tendencja ta się utrzymuje.

Rynek, preferując oleje syntetyczne, wybiera produkty zapewniające lepszą ochronę silnika, a zarazem energooszczędne. To następstwo i efekt stopniowego odmładzania i unowocześniania parku samochodowego eksploatowanego w naszym kraju. Odpowiedzią na te oczekiwania jest właśnie nowa gama olejów LOTOS.

Linię czterech nowych produktów LOTOS SYNTHETIC z formułą Extended Engine Protection otwiera przygotowany przede wszystkim z myślą o samochodach koncernu Volkswagen (a więc także marek Skoda i Seat) LOTOS SYNTHETIC 504/507 SAE 5W-30. Do samochodów marek Ford i Kia (w okresie pogwarancyjnym) opracowany został z kolei energooszczędny olej o niskiej lepkości HTHS – LOTOS SYNTHETIC A5/B5 SAE 5W-30. Dla odmiany w przypadku oleju LOTOS SYNTHETIC C2+C3 SAE 5W-30 na uwagę zasługuje połączenie w jednym produkcie wymagań klas C2 i C3 według ACEA, co nadaje mu bardzo uniwersalny charakter i szeroki zakres stosowania, szczególnie w samochodach najnowszych.

Po wielu latach przygotowań i gruntownych analizach rynku zdecydowano ponadto na rozpoczęcie produkcji oleju klasy 5W-40 i typu LOW SAPS, a więc przeznaczonego specjalnie do silników wysokoprężnych. Jest nim LOTOS SYNTHETIC TURBODIESEL SAE 5W-40, który jednocześnie spełnia wymagania normy jakościowej VW 505.01. Grupę produktów AFTER SERVICE zamyka popularny na rynku LOTOS SYNTHETIC PLUS SAE 5W-40, przeznaczony przede wszystkim do nieco starszych samochodów, do których wymaga się olejów syntetycznych o jakości A3/B4.

Jakość przede wszystkim

Pod nazwą Extended Engine Protection Formula kryją się technologie opracowane przez międzynarodowe grono ekspertów wspólnie z wiodącymi producentami dodatków uszlachetniających zgodnie z zasadami branżowego porozumienia ATIEL Code of Practice. Są one stosowane do najwyższej jakości syntetycznych olejów bazowych pochodzących wyłącznie od producentów będących sygnatariuszami dokumentu EELQMS Base Stock Manufacturer’s Letter of Conformance.

W każdym oleju z gamy LOTOS AFTER SERVICE znajdują się więc specjalnie wyselekcjonowane i podlegające bieżącej kontroli pakiety dodatków uszlachetniających o wielofunkcyjnym działaniu oraz najwyższej jakości modyfikator lepkości odporny na wysokie obciążenia występujące podczas codziennej pracy silnika. Dzięki temu oleje te pomyślnie przeszły liczne próby w warunkach i w silnikach wskazanych przez normy ACEA Oil Sequences, a także normy poszczególnych producentów samochodów. W efekcie oleje z linii LOTOS Synthetic gwarantują pełną ochronę najnowszych i najbardziej zaawansowanych jednostek napędowych nawet przez 30 tysięcy kilometrów.

– Wprowadzenie programu LOTOS AFTER SERVICE to kolejny element naszej konsekwentnie realizowanej strategii budowania silnej pozycji nowoczesnych, wysokojakościowych olejów silnikowych LOTOS – podsumowuje prezes Robert Bialik.

A oto krótka charakterystyki olejów składających się na linię LOTOS AFTER SERVICE:

LOTOS SYNTHETIC 504/507 SAE 5W-30LOTOS_Synthetic_504_507_5W-30_k

Specyfikacje: SAE 5W-30, ACEA C3
Poziomy jakości: VW 504.00/507.00 • MB-Approval 229.51 • Porsche C30
Syntetyczny olej silnikowy najnowszej generacji. Opracowany specjalnie do samochodów osobowych wyposażonych w silniki wysokoprężne z filtrami cząstek stałych produkcji koncernu VW, wymagających oleju spełniającego normę VW 504.00/507.00. Dopuszczalny również do stosowania w samochodach innych producentów z silnikami wysokoprężnymi wyposażonymi w układy katalityczne i filtry cząstek stałych, o ile zalecane jest stosowanie oleju klasy ACEA C3.
Własności:

 • olej syntetyczny o obniżonej zawartości SAPS – kompatybilny z filtrami cząstek stałych,
 • spełnia wymagania zaawansowanej specyfikacji jakościowej firmy Volkswagen: VW 504.00/507.00,
 • gwarantuje optymalne warunki pracy przez cały cykl życia jednostek napędowych wymagających oleju o wyżej wymienionej jakości OEM,
 • możliwy do stosowania przy wydłużonych interwałach wymiany (według instrukcji obsługi samochodu),
 • rekomendowany do samochodów Volkswagen, Audi, Skoda, Seat, Mercedes-Benz, Kia, Hyundai, Subaru – do modeli, w których wymagane są ww. poziomy jakości OEM albo klasa jakości według API lub ACEA,
 • może być stosowany na uzupełnienie („dolewkę”) innych olejów tej klasy jakościowej i lepkościowej dostępnych na rynku.

LOTOS SYNTHETIC C2+C3 SAE 5W-30LOTOS_Synthetic_C2_C3_5W-30_k

Specyfikacje: SAE 5W-30, API SN, ACEA C2, C3
Poziomy jakości OEM: VW 502.00/505.01 • MB-Approval 229.51 • GM Dexos 2 • PSA B71 2290
Syntetyczny olej silnikowy najnowszej generacji. Opracowany specjalnie do uniwersalnego stosowania w nowoczesnych samochodach osobowych wyposażonych w silniki wysokoprężne z filtrami cząstek stałych różnych producentów, którzy zalecają stosowanie olejów klasy ACEA C2 lub ACEA C3. Produkt jest następcą olejów LOTOS TRAFFIC PRO 505.01 C3 SAE 5W-30 i LOTOS TRAFFIC PRO 025A/B SAE 5W-30.
Własności:

 • olej syntetyczny o obniżonej zawartości SAPS – kompatybilny z filtrami cząstek stałych,
 • spełnia wymagania aktualnych wysoko zaawansowanych specyfikacji jakościowych GM: Dexos 2 i PSA B71 2290,
 • może być stosowany w samochodach GM wymagających jakości GM LL-025A i GM LL-025B,
 • spełnia wymagania koncernu Volkswagen dla olejów do silników z pompowtryskiwaczami: VW 505.01,
 • gwarantuje optymalne warunki pracy przez cały cykl życia jednostek napędowych wymagających oleju o ww. jakości OEM,
 • może być stosowany przy wydłużonych interwałach wymiany (według instrukcji obsługi samochodu),
 • rekomendowany do stosowania w okresie pogwarancyjnym w silnikach benzynowych samochodów Kia, w których stosowany był olej LOTOS QUAZAR K SAE 5W-30,
 • rekomendowany do samochodów Peugeot, Citroën, Mercedes-Benz, Kia, Hyundai, Subaru, Toyota, Fiat, Volkswagen, Audi, Skoda, Seat – do modeli, w których wymagane są ww. poziomy jakości OEM albo klasa jakości według API lub ACEA,
 • może być stosowany na uzupełnienie („dolewkę”) innych olejów tej klasy jakościowej i lepkościowej dostępnych na rynku.

LOTOS SYNTHETIC A5/B5 SAE 5W-30LOTOS_Synthetic_A5_B5_5W-30_k

Specyfikacje: SAE 5W-30, API SL/CF, ACEA A5/B5
Poziomy jakości OEM: Ford WSS M2C913-D • Ford WSS M2C913-C • RN 0700
Syntetyczny olej silnikowy najnowszej generacji. Opracowany specjalnie do samochodów osobowych marki Ford, gdzie wymagane jest stosowanie olejów o jakości WSS M2C913-D lub Ford WSS M2C913-C. Dopuszczalny również do stosowania w samochodach innych producentów z silnikami benzynowymi lub wysokoprężnymi, o ile zalecane jest stosowanie oleju klasy ACEA A5/B5.
Uwaga: gdy wymagane jest stosowanie oleju o obniżonej zawartości SAPS (samochody z filtrami cząstek stałych – DPF), rekomendowane jest zastosowanie innego, właściwego oleju z rodziny LOTOS.
Własności:

 • spełnia wymagania zaawansowanej specyfikacji jakościowej firmy Ford: WSS M2C913-D,
 • może być stosowany w samochodach Ford, w których wymagane są oleje o specyfikacjach: WSS M2C913-B i WSS M2C913-A,
 • rekomendowany do stosowania w okresie pogwarancyjnym w silnikach samochodów Kia, w których stosowany był olej LOTOS QUAZAR K/FE SAE 5W-30,
 • gwarantuje optymalne warunki pracy przez cały cykl życia jednostek napędowych wymagających oleju o ww. jakości OEM,
 • może być stosowany przy wydłużonych interwałach wymiany (według instrukcji obsługi samochodu),
 • rekomendowany głównie do samochodów Ford, Renault, Kia – do modeli, w których wymagane są ww. poziomy jakości OEM albo klasa jakości według API lub ACEA,
 • może być stosowany na uzupełnienie („dolewkę”) innych olejów tej klasy jakościowej i lepkościowej dostępnych na rynku.

LOTOS SYNTHETIC TURBODIESEL SAE 5W-40LOTOS_Synthetic_Turbodiesel_5W-40_k

Specyfikacje: SAE 5W-40, API SN/CF, ACEA C3
Poziomy jakości: VW 502.00/505.01 • MB 229.51 • MB 229.31 • BMW Longlife-04 • GM Dexos 2 • Renault RN 0700/0710 • Ford WSS-M2C917-A
Syntetyczny olej silnikowy. Opracowany specjalnie do nowoczesnych samochodów osobowych wyposażonych w silniki wysokoprężne. Zalecany do stosowania w samochodach produkcji koncernu VW wyposażonych w pompowtryskiwacze i wymagających oleju spełniającego normę VW 505.01 oraz w samochodach innych producentów, również tych wyposażonych w filtry cząstek stałych, o ile zalecane jest stosowanie oleju klasy ACEA C3.
Produkt stanowi następcę oleju LOTOS TRAFFIC PRO 505.01 SAE 5W-40.
Własności:

 • olej syntetyczny o obniżonej zawartości SAPS – kompatybilny z filtrami cząstek stałych,
 • spełnia wymagania koncernu Volkswagen dla olejów do silników z pompowtryskiwaczami: VW 505.01,
 • gwarantuje optymalne warunki pracy przez cały cykl życia jednostek napędowych wymagających oleju o ww. jakości OEM,
 • może być stosowany przy wydłużonych interwałach wymiany (według instrukcji obsługi samochodu),
 • rekomendowany do samochodów Mercedes-Benz, Kia, Hyundai, Volkswagen, Audi, Skoda, Seat, Renault, Opel, Fiat – do modeli, w których wymagane są ww. poziomy jakości OEM albo klasa jakości według API lub ACEA,
 • może być stosowany na uzupełnienie („dolewkę”) innych olejów tej klasy jakościowej i lepkościowej dostępnych na rynku,
 • rekomendowany do stosowania w okresie pogwarancyjnym w silnikach  samochodów Kia, w których stosowany był olej LOTOS QUAZAR K SAE 5W-40.

LOTOS SYNTHETIC PLUS SAE 5W-40LOTOS_Synthetic_Plus_5W-40_k

Specyfikacje: SAE 5W-40, API SN/CF, ACEA A3/B4
Poziomy jakości OEM: VW 502.00/505.00 • MB-Approval 229.5 • BMW LL-01 • GM-LL-B-025 • Porsche A40 • Renault RN 0700/0710 • PSA B71 2296
Syntetyczny olej silnikowy o uniwersalnym zastosowaniu w samochodach z silnikami benzynowymi i wysokopręznymi, głównie tych wyprodukowanych przed rokiem 2006, w których nie wymagano olejów o obniżonej zawartości SAPS. Może być stosowany w samochodach nowszych, o ile producent dopuszcza stosowanie olejów o jakości ACEA A3/B4 lub jednej z ww. norm jakościowych OEM.
LOTOS Oil rekomenduje stosowanie oleju LOTOS SYNTHETIC PLUS SAE 5W-40 wszystkim dotychczasowym użytkownikom oleju LOTOS SYNTHETIC TURBODIESEL PLUS SAE 5W-40.
Uwaga: gdy wymagane jest stosowanie oleju o obniżonej zawartości SAPS (samochody z filtrami cząstek stałych – DPF, rekomendowane jest zastosowanie innego, właściwego oleju z rodziny LOTOS.
Własności:

 • spełnia wymagania najwyższych norm jakościowych producentów samochodów dotyczących olejów o tradycyjnym poziomie SAPS,
 • wysoka wartość liczby zasadowej TBN gwarantuje właściwą czystość i ochronę silników zasilanych paliwami o innych (wyższych) niż europejskie limitach zawartości siarki,
 • gwarantuje optymalne warunki pracy przez cały cykl życia jednostek napędowych wymagających oleju o ww. jakości OEM,
 • może być stosowany przy wydłużonych interwałach wymiany (według instrukcji obsługi samochodu),
 • rekomendowany do samochodów Mercedes-Benz, Volkswagen, Audi, Skoda, Seat, Renault, Opel, Fiat, Peugeot, Citroën i wielu innych – głównie do modeli spełniających normę emisyjną EURO 3 lub wcześniejsze, w których wymagane są ww. poziomy jakości OEM albo klasa jakości według API lub ACEA,
 • może być stosowany na uzupełnienie („dolewkę”) innych olejów tej klasy jakościowej i lepkościowej dostępnych na rynku.
1 comments

Zostaw Komentarz