Nowa seria stacji Texa Konfort

18 lut 2022

Włoska firma Texa szczyci się, że od dekady należy do ścisłej czołówki dostawców urządzeń do obsługi klimatyzacji w pojazdach, czego potwierdzeniem są homologacje i rekomendacje największych firm samochodowych. W umocnieniu tej pozycji ma pomóc nowa linia urządzeń o nazwie Konfort Touch.

 

Konfort Touch to nowa linia urządzeń do obsługi klimatyzacji oferowana przez firmę Texa. Stacje wchodzące w jej skład, zdaniem producenta, mają charakteryzować się wyjątkową budową oraz jakością wykonania. Co istotne, przeznaczone są do przeprowadzania wszelkich operacji związanych z serwisem klimatyzacji w pojazdach wykorzystujących zarówno czynnik chłodniczy R134a jak i R1234yf, w sposób prosty, szybki, inteligentny

W prosty, gdyż dzięki 10-calowemu kolorowemu wyświetlaczowi dotykowemu, systemowi operacyjnemu AndroidTM oraz głównemu pulpitowi serwisowemu, użytkownik może spersonalizować operacje obsługi pojazdu, co znacząco upraszcza korzystanie ze stacji.

W szybki, ponieważ menu nawigacyjne jest przyjazne użytkownikowi i udostępnia wszystkie kluczowe funkcje na stronie głównej, co pozwala w kilku krokach, ale i z zachowaniem należytej dokładności, przeprowadzić cały proces obsługi.

W inteligentny, albowiem stacje korzystają z zaawansowanej komunikacji, która pozwala m.in. dokonywać automatycznej aktualizacji, otrzymywać zdalną pomoc techniczną oraz łączyć się z innymi urządzeniami, takimi jak drukarki czy smartfony. W urządzeniach wykorzystywany jest również algorytm wyszukiwania, który identyfikuje pojazd w rozległej bazie danych po słowach kluczowych, dzięki czemu unika się klasycznego wyboru marki i modelu.

Rodzinę urządzeń Konfort Touch tworzą cztery modele, z których każdy ma wyjątkowe funkcje i wyróżniające go cechy, dostosowane do potrzeb wszystkich typów obsługi. Modelami tymi są:

  • Konfort 780 Touch BI-GAS (R134a i R1234yf) – flagowy model, który oferuje możliwość równoległej obsługi układów A/C na czynnik R134a i R1234yf, ponieważ ma dwa zbiorniki wewnętrzne oraz dwa oddzielne obwody odzysku, recyklingu i ponownego podawania czynnika. Obsługa stacji jest w pełni automatyczna. Cechami charakterystycznymi tego modelu są również hermetyczne pojemniki na olej, system blokady wagi i automatycznej kontroli poprawności masy czynnika oraz automatyczny system czyszczenia wewnętrznych obwodów hydraulicznych.
  • Konfort 760 Touch oraz Konfort 760 Bus Touch (R134a lub R1234yf) – oba te modele cechuje wyjątkowa wydajność, zastosowanie hermetycznych pojemników na olej, w pełni zautomatyzowane zarządzanie obsługą, system blokady wagi i automatycznej kontroli poprawności masy czynnika. Wersja 760R BUS TOUCH, jest ponadto przystosowana do obsługi układów klimatyzacji o dużej pojemności, dlatego wyposażona została w większy zbiornik wewnętrzny oraz pompę próżniową i sprężarkę o zwiększonych parametrach.
  • Konfort 720 touch (R134a lub R1234yf) – podstawowy model serii, niemniej z automatycznymi funkcjami odzysku oraz recyklingu czynnika, a także odzyskiwania oleju. Ilość oleju i barwnika UV jest kontrolowana przez automatyczny układ zaworów, pozostawiając operatorowi do wykonania tylko kilka prostych, manualnych czynności.

Zostaw Komentarz