Nowa stacja Valeo

03 sie 2016

ClimFill Easy HFO to nowa stacja do obsługi układów klimatyzacji z czynnikiem HFO. Jak zapewnia firma Valeo, dostawca urządzenia, dzięki trybowi SuperCharge (superdoładowania), zaworowi ClimFill Lock zapobiegającemu uciekaniu płynu chłodzącego oraz złączom USB, ClimFill Easy jest wydajną i przyjazną w obsłudze stacją.

Czynnik HFO-1234yf pojawił się w przemyśle motoryzacyjnym jako bardziej ekologiczny następca R-134a, o którym wiadomo, że przyczynia się do powstawania efektu cieplarnianego. Potencjał tworzenia efektu cieplarnianego (GWP) czynnika R-134a wynosi 1430, natomiast wartość indeksu GWP dla HFO-1234yf  to zaledwie 4. Przypomnijmy, że wykorzystywanie czynnika R-134a w nowych pojazdach będzie zabronione od stycznia 2017.

Urządzenie ClimFill Easy HFO wyposażone zostało w duży zbiornik mieszczący 6,3 kg czynnika roboczego. Złącza ClimFill Lock zapobiegają utratom kosztownego czynnika podczas rozłączania.

ClimFill Easy HFO automatycznie zarządza wszystkimi czynnościami obsługowymi, włącznie z odzyskiwaniem, recyklingiem, ważeniem i podawaniem czynnika chłodniczego oraz oleju. Niska waga i kompaktowa budowa stacji umożliwiają wygodne manewrowanie urządzeniem w warsztacie.

Valeo zapewnia dostęp do pełnego asortymentu akcesoriów i części zamiennych, gwarantując, że będzie można je bez problemu kupić nawet 10 lat po zakończeniu produkcji danego modelu stacji ClimFill. Valeo proponuje też coroczną aktualizację bazy danych, dzięki czemu warsztat będzie mógł obsługiwać również najnowsze pojazdy.

W gamie stacji ClimFill dostępne są jeszcze cztery inne urządzenia przeznaczone do obsługi układów klimatyzacji. Są to:

  • ClimFill Easy (710201) – ma podobne parametry co stacja ClimFill easy HFO, ale służy do napełniania układów czynnikiem R-134a,
  • ClimFill Pro (710202) – najbardziej zaawansowana stacja Valeo, dysponująca zbiornikiem o pojemności 12,5 kg
  • ClimFill Pro HFO (710295) – oferuje podobne możliwości, co standardowa stacja ClimFill Pro, jednakże przeznaczona jest do korzystania z czynnika HFO-1234yf,
  • ClimFill Maxi (710203) – przeznaczona do obsługi pojazdów ciężarowych i autobusów.

 

 

Zostaw Komentarz