Nowa wyszukiwarka produktów Castrol

17 mar 2023

Castrol uruchomił nową internetową wyszukiwarkę produktów, która pomaga znajdować olej silnikowy, olej przekładniowy, płyn hamulcowy i płyn chłodzący do konkretnych pojazdów. Może podać również wskazówki dojazdu do pobliskich autoryzowanych serwisów i sprzedawców detalicznych, gdzie wybrany produkt jest dostępny.

Pod adresem www.castrol.pl/wyszukiwarkaproduktow Castrol uruchomił nową wyszukiwarkę swych wyrobów, która pozwala znaleźć odpowiednie produkty Castrol według marki i modelu samochodu. Zainteresowani mogą również skorzystać z wyszukiwania według nazwy produktu Castrol (w tym także produktów do coraz liczniejszych pojazdów elektrycznych). Oprócz tego można łatwo ustalić, gdzie znajdują się serwisy i dystrybutorzy marki Castrol, u których wybrane produkty są aktualnie dostępne do zakupu. Narzędzie to zintegrowano z mapami Google, co pozwala zobaczyć na mapie, w którym miejscu punkty te się znajdują i uzyskać wskazówki dojazdu. Dodatkowo narzędzie „Gdzie kupić” zawiera bezpośrednie łącza do detalicznych sklepów internetowych oferujących wybrany produkt.

Nowej wyszukiwarki produktów mogą także używać pracownicy warsztatów przed wykonaniem prac serwisowych, konserwacyjnych i naprawczych, aby zawsze mieć pewność, że stosują najlepiej dobrane oleje Castrol.

– Receptury tych środków smarnych i olejów są bardzo zaawansowane, więc najlepszy sposób na wykorzystanie ich potencjału to weryfikacja ich kompatybilności z konkretnym pojazdem. Wielu konsumentów nie ma pewności, które środki smarne i oleje najlepiej nadają się do ich pojazdów, nie wszyscy również wiedzą, gdzie szukać konkretnych informacji. Opracowując nowe narzędzie, skupiliśmy się na tym, jak pomóc konsumentom w dokonywaniu świadomych wyborów, nie zapominając jednocześnie o zwiększaniu liczby odwiedzin w serwisach i u sprzedawców detalicznych, usprawnianiu przejścia z trybu online na offline oraz uproszczeniu całego procesu zakupu – powiedziała Shailendra Gupte, dyrektor ds. marketingu Castrol w regionie EMEA.

Przy okazji kolejny raz wypada przypomnieć, że jazda pojazdem z niewłaściwie dobranym olejem silnikowym może mieć poważne konsekwencje – nieodpowiedni środek smarny może osłabić działanie katalizatorów, powodować zatkanie filtrów, sprawić, że olej nie dotrze do kluczowych podzespołów, co potencjalnie prowadzi do uszkodzenia silnika. Dlatego Castrol uruchomił ostatnio nową, bezpłatną pomoc techniczną, w ramach której serwisy i konsumenci w Polsce mogą komunikować się ze specjalistycznym zespołem ekspertów ds. technicznych, przeszkolonych do udzielania porad i rozwiązywania problemów technicznych. Eksperci ci są dostępni przez osiem godzin dziennie, pięć dni w tygodniu, bezpłatnie, za pośrednictwem poczty e-mail: PolandTechInfo@castrol.com

Zostaw Komentarz