Nowe etykiety mają ułatwić pracę

26 lut 2021

Etykiety dotychczas spotykane na opakowaniach klocków hamulcowych Textar do pojazdów użytkowych będą sukcesywnie zastępowane nowymi. Znajdujące się na nowych etykietach informacje i ich układ mają znacząco przyspieszyć bezbłędną identyfikację, a co za tym idzie – wymianę.

 

Wprowadziliśmy nowe etykiety z bardziej czytelnym układem graficznym na opakowaniach klocków hamulcowych Textar do pojazdów użytkowych, wiedząc jak cenny jest czas w pracy każdego warsztatu. Chcemy bowiem, aby praca z naszym produktem była możliwie łatwa i wygodna. Dlatego w jednym miejscu na opakowaniu mechanicy dostają najważniejsze informacje potrzebne do szybkiej i bezbłędnej wymiany klocków – mówi Joanna Krężelok, dyrektor oddziału TMD Friction Services w Polsce.

Najważniejsze informacje zawarte na nowej etykiecie to: szczegółowe wymiary klocka hamulcowego z symbolami wysokości, szerokości i grubości; symbol informujący o akcesoriach i/lub czujniku zużycia, które znajdują się w pudełku; piktogram definiujący zastosowanie (ciągnik siodłowy, naczepa, autobus) z oznaczeniem osi, do której przeznaczone są klocki hamulcowe (przednia, tylna lub obydwie). Wyraźnie oznaczony jest również producent oraz typ układu hamulcowego, a także marki i modele najpopularniejszych pojazdów, do których klocki mogą być instalowane.

Na etykiecie znajduje się także kod kreskowy. Gdy mechanik zeskanuje go za pomocą bezpłatnej aplikacji Textar Brakebook na telefon, zostanie przekierowany na strony produktu w katalogu online, gdzie można znaleźć szczegółowe informacje techniczne.

 

Zostaw Komentarz