Nowe funkcje wyszukiwania w katalogu ProfiAuto

30 mar 2020

W katalogu ProfiAuto wprowadzono przełomowe zmiany, dzięki którym jego użytkownicy zyskali nowe opcje wyszukiwania produktów – zapewniają przedstawiciele firmy.

Wybór konkretnych towarów w katalogu ProfiAuto jest teraz jeszcze bardziej intuicyjny i precyzyjny. Części i inne produkty można znaleźć m.in. po podaniu frazy lub elementu nazwy.

Przedstawiciele branży potrzebują nowoczesnych, na bieżąco rozwijanych narzędzi katalogowych, które pozwolą im szybko i precyzyjnie zidentyfikować niezbędne elementy. W katalogu ProfiAuto dostępna jest teraz rozbudowana opcja wyszukiwania tekstowego. Dzięki niej użytkownik otrzyma wyniki nie tylko po wpisaniu nazwy ProfiBiznes lub TecDoc interesującego go produktu, ale też jej fragmentu. Pomoże to szybko odnaleźć konkretne pozycje w bardzo szerokim asortymencie – mówi Mikołaj Gładki, kierownik pionu danych katalogowych Moto-Profil.

Dzięki zmianom wprowadzonym w katalogu ProfiAuto wystarczy wpisać jeden z elementów nazwy, referencji czy nawet jeden z parametrów. Specjalny algorytm przeszuka zaś obszerną bazę danych, wyświetlając listę kategorii, w których odnalezione zostały wpisane frazy. Takie rozwiązanie pozwala także na wykorzystanie w wyszukiwarce nazw standaryzowanych TecAlliance. To szczególnie ważne dla użytkowników zagranicznych, którzy mogą wpisywać zapytania w swoich ojczystych językach.

Jak podkreślają specjaliści, w przypadku tak rozbudowanych projektów jak katalog ProfiAuto, kluczowe jest bieżące dostosowywanie mechanizmów wyszukiwania. Wyzwaniem jest przede wszystkim liczba kategorii, do których przyporządkowane są poszczególne części. Rozwiązanie stanowi uzupełnianie standardowych nazw towarów o nazwy i opisy szczegółowe nadawane m.in. przez product managerów poszczególnych firm i doskonalenie w ten sposób możliwości ich wyszukiwania.

Z katalogu ProfiAuto korzysta dziennie 15 tys. użytkowników, wykonujących ponad 135 tys. wyszukiwań różnego rodzaju. Uważnie wsłuchujemy się w opinie naszych użytkowników i na bieżąco doskonalimy funkcjonalność. W branży motoryzacyjnej szczególnie ważne jest poprawne sortowanie wyników i precyzja wyszukiwania. Wprowadzone rozwiązania to nowa jakość, wyjście naprzeciw użytkownikom i potrzebom rynkowym. Chcemy, aby przeszukiwanie naszych zasobów było jak najbardziej intuicyjne i przejrzyste, również dla osób, które nie są biegłe w obsłudze systemów komputerowych – wyjaśnia Mikołaj Gładki.

 

Zostaw Komentarz