Nowe funkcjonalności w wyszukiwarce akumulatorów Exide

22 sp. 2021

Gdy stajemy przed koniecznością wymiany akumulatora, proces jego wymiany jest tak samo ważny, jak właściwy dobór baterii. W obu tych kwestiach pomóc może wyszukiwarka akumulatorów bezpłatnie udostępniana przez znanego ich producenta, firmę Exide Technologies.

Wyszukiwarka akumulatorów Exide Battery Finder to zaawansowane narzędzie, które nie tylko dostarcza szczegółowych informacji na temat doboru akumulatora, ale również jest w stanie przeprowadzić mechaników przez proces jego wymiany w większości aut dostępnych na rynku europejskim, włączając w to auta hybrydowe, elektryczne oraz lekkie pojazdy użytkowe. Kiedy już odpowiedni model akumulatora zostanie zidentyfikowany dzięki działającej on line wyszukiwarce (poprzez wybór marki i modelu samochodu lub numeru VIN), można teraz dzięki niej zapoznać się także ze szczegółowymi instrukcjami dotyczącymi:

  • lokalizacji akumulatora – w niektórych pojazdach umiejscowienie akumulatora nie zawsze jest oczywiste: może się on znajdować po prawej lub lewej stronie silnika, z przodu lub z tyłu pojazdu, pod maską, a nawet w przestrzeni bagażowej. Przed wdrożeniem rozwiązania oferowanego obecnie przez Exide, użytkownicy byli zmuszeni do szukania dokładnej lokalizacji akumulatora w instrukcjach pojazdów, niepotrzebnie tracąc czas;
  • szacowanego czasu pracy – proces wymiany akumulatora jest odmienny w przypadku różnych modeli i typów pojazdów. Znając orientacyjny czas niezbędny do wykonania tej operacji, mechanicy są w stanie przewidzieć złożoność prac oraz z wyprzedzeniem oszacować koszt wymiany;
  • procedury wymiany– mechanicy są instruowani, jak odłączyć i podłączyć akumulator w prawidłowy sposób, a także jak ustawić takie funkcje powiązane z wymianą akumulatora, jak np. inicjalizacja podnośników szyb czy ustawienia skrzyni biegów.
  • zatwierdzenia wymienionego akumulatora w systemie pojazdu – zatwierdzenie akumulatora jest ważną częścią procesu wymiany, gdyż pozwala systemowi pojazdu dostosować się do ustawień nowego akumulatora. Niepowodzenie w tym zakresie może powodować problemy z uruchomieniem pojazdu, a nawet doprowadzić do usterek systemu elektrycznego lub do uszkodzenia akumulatora. Dzięki nowym instrukcjom zawartym w wyszukiwarce Exide cały proces walidacji przebiega znacznie łatwiej.

Na koniec podkreślmy raz jeszcze, że bezpłatna wyszukiwarka akumulatorów Exide Battery Finder pomaga nie tylko znaleźć odpowiedni akumulator, ale także prawidłowo go zainstalować w pojeździe, co w sumie znacząco ogranicza ryzyko awarii oraz przedwczesnych uszkodzeń. Dodajmy również, że została ona przygotowana w wersjach na komputery i urządzenia mobilne.

 

 

Zostaw Komentarz