Nowe modele lamp warsztatowych marki OSRAM

27 sie 2021

Oferta lamp warsztatowych marki OSRAM poszerzyła się o kilkanaście nowych modeli, więc każdy znajdzie w niej produkt odpowiadający jego potrzebom.

 

Oferowane przez firmę Osram lampy warsztatowe tworzące rodzinę LEDinspect zostały zaprojektowane jako wszechstronne narzędzia do precyzyjnej pracy. Indywidualna konstrukcja każdej z tych lamp jest dopasowana do różnorodnych zadań. I tak zginane i obrotowe części sprawiają, że można skierować światło tam gdzie jest ono potrzebne, regulowanie natężenie strumienia świetlnego pozwala dostosować jasność do preferencji użytkownika, wskaźnik naładowania baterii podpowiada, kiedy należy lampę doładować, praktyczne magnesy i haczyki ułatwią pracę.

Największą zaletą lamp LEDinspect Fast Charge Pro 500 i LEDinspect Fast Charge Slim 500 jest możliwość szybkiego ich ładowania, co z pewnością docenią mechanicy. Po pełnym naładowaniu, które zajmuje około godziny, lampy mogą pracować nawet 7 godzin (przy strumieniu świetlnym 100 lm). Maksymalny strumień tych lamp to 500 lm. Fast Charge Pro 500 i Fast Charge Slim 500 są także odporne na wnikanie kurzu i wody oraz na uderzenia (odpowiednio klasy ochrony IP65 i IK08 oraz IP54 i IK08).

LEDinspect Slim Max 1000 to z kolei wyjątkowo jasna lampa o maksymalnym strumieniu świetlnym aż 1000 lumenów. Co więcej, za pomocą jednego przycisku można przyciemnić generowany przez nią strumień i dopasować go do osobistych preferencji. Oprócz wbudowanego magnesu ma ona także hak, dzięki któremu można ją zamocować w wielu miejscach. Konstrukcja lampy jest niezwykle wytrzymała, a odpowiednie klasy ochrony stanowią potwierdzenie odporności na wnikanie wody i kurzu, a także na nacisk oraz wstrząsy.

W ofercie znajduje się też kilka lamp składanych, które charakteryzuje bardzo kompaktowa, kieszonkowa konstrukcja – Slim 500, Pocket 200, Pocket-B200 oraz Pocket Pro 400. Ta ostatnia wyróżnia się nie tylko jasnością 400 lm, lecz także możliwością płynnego ściemniania. W modelu LEDinspect Slim 500 do wyboru są tryby 500 lub 250 lm, a także latarka (70 lm). Głowicę lampy można obracać i zginać, by łatwiej było oświetlić miejsce pracy. Oczywiście ma ona również hak i magnetyczną podstawę, by była możliwa praca dwoma rękami.

W nowej gamie znalazła się także tzw. czołówka, czyli lampa mocowana na głowie. Produkt Headtorch 250 jest wyposażony w czujnik ruchu, co ułatwia właściwe oświetlenie miejsca pracy, a także w regulowaną głowicę, dzięki której światło kierowane jest punktowo w pożądane miejsce.

Gdy pojawi się potrzeba oświetlenia dużej powierzchni, idealnie do tego celu nada się lampa LEDinspect Utility 1000. Liczba w nazwie, podobnie jak w przypadku opisywanych wcześniej modeli, oznacza maksymalny strumień świetlny wynoszący aż 1000 lumenów. Lampa o długości 500 mm może oświetlać całą komorę silnika, świetnie nada się także do pracy przy podwoziu.

Większość lamp nowej gamy OSRAM LEDinspect ma możliwość ładowania przy pomocy kabla USB C, który jest dostępny w zestawie, wszystkie też są objęte dwuletnią gwarancją producenta.

Zostaw Komentarz