Nowe oleje Mobil do przekładni automatycznych

17 sty 2023

Mobil rozszerzył gamę olejów przekładniowych o produkty Multi-Vehicle przeznaczone do skrzyń automatycznych montowanych przez wielu europejskich, azjatyckich i amerykańskich producentów samochodów.

 

Jak podkreślają przedstawiciele producenta, mocną stroną nowych produktów Mobil przeznaczonych do smarowania automatycznych skrzyń biegów jest ich szerokie zastosowanie i wysoka jakość. W efekcie oleje z serii Multi-Vehicle umożliwiają serwisowanie gwarancyjne i pogwarancyjne. Dobór odpowiedniego produktu ułatwiają różne kolory etykiet i nakrętek – czerwone przeznaczone są do skrzyń AT, czarne do CVT, a niebieskie do przekładni dwusprzęgłowych DCT. Taki system oznaczeń pomaga też uniknąć błędu.

Rozwój oferty olejów Mobil do przekładni automatycznych odpowiada obecnym trendom na świecie. W ciągu ostatnich 10 lat udział manualnych skrzyń biegów zmniejszył się niemal o 40%, a do 2025 roku prognozy przewidują dalszy spadek w całkowitym wolumenie produkcji przekładni do samochodów do około 25%. W efekcie rośnie popyt na usługi serwisowe skrzyń automatycznych, realizowane w okresie gwarancyjnym jak i pogwarancyjnym.

Serię olejów przekładniowych Mobil Multi-Vehicle tworzą:

Mobil ATF Multi-Vehicle, wysokowydajny olej syntetyczny, przeznaczony do stopniowych przekładni automatycznych. Ma aprobatę GM DEXRON-VI, a także spełnia lub przekracza wysokie wymagania Jaso oraz Bosch. Produkt charakteryzuje się dużą wydajnością oraz spełnia wymogi stawiane produktom smarnym pracującym pod dużym obciążeniem. Długi okres eksploatacji oleju to z kolei zasługa jego odporności na utlenianie oraz tworzenie się osadów. Mobil ATF Multi-Vehicle ma czerwoną barwę i jest sprzedawany w opakowaniu z czerwoną nakrętką i etykietą.

Mobil CVTF Multi-Vehicle to w pełni syntetyczny, wysokowydajny olej do przekładni bezstopniowych, przeznaczony do serwisowania większości bezstopniowych skrzyń automatycznych, stosowanych przez wielu producentów samochodów, m.in. Audi, BMW, Jeep, Chrysler, Mini Cooper, Renault, Volvo, VW, Honda, Hyundai, Lexus, Mazda, Mitsubishi, Nissan, Subaru, Suzuki, Toyota. Olej ten jest produkowany z użyciem specjalnie wyselekcjonowanych komponentów syntetycznych, zapewnia stabilny moment obrotowy oraz płynną i cichą zmianę prędkości. Jego wyróżnikiem jest czarna zakrętka i etykieta.

Mobil DCTF Multi-Vehicle jest olejem do przekładni dwusprzęgłowych, przeznaczonym do serwisowania wielu pojazdów europejskich, amerykańskich i azjatyckich. Optymalne właściwości cierne przekładają się na płynną zmianę biegów i chronią sprzęgło przed zużyciem. Cechą charakterystyczną oleju Mobil DCTF Multi-Vehicle jest jego brązowa barwa, a opakowanie ma niebieską zakrętkę i etykietę. Dzięki temu ryzyko popełnienia błędu przy doborze oleju jest mniejsze. To istotne, ponieważ Mobil DCTF Multi-Vehicle nie jest przeznaczony do użycia w stopniowych (AT) i bezstopniowych (CVT) przekładniach automatycznych.

Zmiany, które wprowadziliśmy w rodzinie olejów przekładniowych Mobil zapewniają istotne korzyści dla warsztatów oraz sprzedawców detalicznych. Nasze trzy produkty do skrzyń biegów mają bardzo szerokie pokrycie serwisowe w parku samochodowym, co wyjaśnia zastosowanie określenia Multi-Vehicle w ich nazwie – mówi Marek Nowicki, advisor key accounts automotive z ExxonMobil. – Nowe oleje przekładniowe zastępują dużą liczbę produktów o wąskim zakresie zastosowania, co oznacza również korzyści w kwestii zarządzania stanami magazynowymi.

 

Zostaw Komentarz