Nowe opakowania olejów Total i Elf

26 maj 2020

 

Nowe kolory, nowe etykiety i ergonomia – oto cechy nowych opakowań, które Total Lubrifiants zaprezentował dla całej gamy olejów Total i Elf.

 

 

Oprócz zmian wizualnych, nowe opakowania olejów Total i Elf mają też przyczynić się do spełnienia ambicji grupy Total Lubrifiants, aby stać się głównym dostawcą tzw. odpowiedzialnej energii. W szczególności dotyczy to zmniejszenia masy nowych opakowań, co pozwoli zredukować emisję o równowartość 9 500 ton CO2 rocznie dzięki oszczędności użytych przy produkcji surowców.

Barwy, które mówią

Wedle zapewnień przedstawicieli francuskiego koncernu, nowe opakowania są bardziej praktyczne i łatwiejsze do identyfikacji. Dzięki ich kolorystyce klienci będą mogli bez trudu odnaleźć potrzebny produkt. Barwa platinum przypisana została bowiem do najwyższego poziomu jakości, silver do średniego, zaś brązowa do produktów z linii podstawowej. Cechy preparatu łatwo też sprawdzić na nowej etykiecie, która stała się znacznie bardziej przejrzysta i łatwiejsza do odczytania.

Inspirowana deską rozdzielczą

Najważniejsze informacje o produkcie rozmieszczone zostały na etykiecie niczym wachlarz wokół nazwy marki, podobnie jak na desce rozdzielczej samochodu. Prezentują lepkość, homologację producenta i kod QR, którego można użyć do błyskawicznego potwierdzenia autentyczności produktu. Etykiety tej nie sposób więc pomylić z żadną inną i, co najistotniejsze, łatwo znaleźć na niej potrzebne informacje.

Łatwiej chwycić i nalać

Nowe design opakowania sprawia, że ma ono bardziej ergonomicznym uchwyt, który ułatwia chwytanie i przenoszenie oleju. Z kolei korek został zaprojektowany tak, aby ułatwić nalewanie oleju podczas jego wymiany lub uzupełniania poziomu.

– Zawsze oferowaliśmy produkty, które klienci mogą w łatwy sposób rozpoznać – mówi Jean Parizot, wiceprezes ds. motoryzacyjnych w Total Lubrifiants. – Jednak współcześni klienci potrzebują różnych informacji o produktach i sposobie ich używania, dlatego postanowiliśmy przeprojektować nasze opakowania, nadając im nowy kształt, kolor i etykietę. Wyzwanie polegało na zachowaniu wyróżniającego się designu, aby konsumenci mogli łatwiej rozpoznać nasze produkty TOTAL i ELF. Myślę, że osiągnęliśmy nasz cel, a wyniki tych zmian są porównywalne z wydajnością naszych olejów – innymi słowy, doskonałe!

 

Zostaw Komentarz