Nowe opakowania produktów Valeo

30 Kwi 2021

Valeo wprowadza nową szatę graficzną opakowań swoich produktów przeznaczonych dla sektora B2B. Już wkrótce na magazynowych półkach zaczną się pojawiać kartony z charakterystycznym wzorem.

 

 Aby podkreślić swoją pozycję innowacyjnego dostawcy, Valeo postanowiło zmienić wzór opakowań produktów. Nazwa nowej szaty graficznej to „Green Waves”, czyli „Zielone fale”, których wizualizacja składa się z logotypów marki, występujących w różnych rozmiarach, nadrukowanych pasmami na kartonie. Pasma są przedzielone adresem strony internetowej valeoservice.com, która także otrzyma nową szatę graficzną, dostosowaną do identyfikacji wizualnej pudełek. Bez względu na to, z której strony spojrzymy na opakowania, z łatwością będzie można odczytać nazwę marki oraz adres strony. Nadruk jest dostosowywany do rozmiaru pudełek – na największych, pasma tekstu będą cztery razy większe niż na najmniejszych.

Zmianie nie ulega natomiast, charakterystyczny dla marki Valeo, jasnozielony kolor opakowań. Niemniej w przypadku niektórych produktów (ok. 10-20%) będą stosowane także klasyczne brązowe kartony. Również na nich znajdzie się jednak nowy wzór nadruku – pasma z białymi logotypami oraz adresem strony valeoservice.com.

Nowa szata graficzna opakowań B2B to także krok w kierunku lepszego ich zabezpieczenia i tym samym zapewnienia klientom oryginalnych części. Valeo nieustannie prowadzi bowiem działania, których celem jest identyfikowanie i eliminowanie wszelkich źródeł imitacji swoich produktów. Firma opracowała nawet własny system rozpoznawania podróbek, w tym podrabianych opakowań z logo Valeo.

Nowe opakowania będą wprowadzane stopniowo, by uniknąć wycofywania z magazynów pełnowartościowych produktów w kartonach starszego typu. Może się zatem zdarzyć, że przez pewien czas do warsztatów czy sklepów będą trafiały produkty Valeo zarówno w nowych, jak i starszych opakowaniach.

Podkreślić należy, że zmianie szaty graficznej podlegają tylko opakowania B2B. Produkty kierowane głównie do odbiorców końcowych (B2C), takie jak wycieraczki, żarówki, filtry czy akcesoria samochodowe, będą dostępne nadal w dotychczasowych opakowaniach. Zmiana nie dotyczy także produktów innych marek z portfolio Valeo (np. SWF i FTE). 

W materiałach firmy Valeo można przeczytać, że nowy wzór opakowań to swoisty mix prostoty i nowoczesności. Firma, poprzez tę zmianę, chce wyraźnie odpowiedzieć na dynamikę zmian dokonujących się na rynku motoryzacyjnym. Zmianie nie ulega natomiast zawartość pudełek, w których nadal będzie można znaleźć najwyższej jakości produkty z bardzo wielu grup asortymentowych.

 

 

POWIĄZANE POSTY

Zostaw Komentarz