Nowe pompy INA

11 gru 2018

Schaeffler rozszerzył ofertę marki INA o trzy nowe pompy wody z regulacją przepływu cieczy chłodzącej przeznaczone do samochodów marek VW i Mercedes. Dzięki temu pokrycie parku samochodowego zwiększy się kolejne 4 miliony pojazdów.

Sterowane pompy wody INA umożliwiają precyzyjną kontrolę przepływu cieczy chłodzącej w silniku. W przeciwieństwie do pomp konwencjonalnych, pompy sterowane przez moduł silnika przetłaczają ciecz chłodzącą tylko wtedy, kiedy zachodzi taka potrzeba. Dzięki temu skrócony zostaje czas potrzebny na rozgrzanie silnika, co w pozwala zmniejszyć zużycie paliwa i zredukować emisję spalin.

Sterownik silnika dostosowuje wydajność pompy do różnych warunków pracy. Kierując się chwilową temperaturą silnika wysyła sygnał do pompy w celu załączenia lub wyłączenia przepływu cieczy chłodzącej. W zależności od rozwiązania załączany jest zawór odcinający przepływ (w silnikach VW 1.6/2.0 TDI, Mercedes Benz 180-220 CDI) lub rozłączane jest koło łopatkowe od koła pasowego (w silniku VW 1.4 TSI), dzięki czemu możliwa jest kontrola przepływu cieczy chłodzącej przez system.

Nowe sterowane pompy wody poszerzają, już i tak bogatą ofertę dla rynku części zamiennych. Pod marką INA, Schaeffler oferuje pompy tradycyjne, sterowane oraz elektryczne do prawie każdego typu pojazdu w Europie. Schaeffler jest także wyłącznym producentem inteligentnego modułu regulacji temperatury (TTM) do ponad 3 milionów pojazdów z grupy Volkswagen. Wszystkie elementy wykonane są z wyjątkowo wytrzymałych i odpornych na zużycie materiałów, które gwarantują odporność pompy na działanie wysokiego ciśnienia oraz temperatury.

Dobór części ułatwia katalog online dostępny na portalu www.repxpert.pl. Można tam znaleźć także instrukcje techniczne, filmy montażowe oraz wiele informacji pomocnych w codziennej pracy warsztatu.

 

Zostaw Komentarz