Nowe przepływomierze DENSO

03 gru 2019

DENSO rozszerzyło ofertę części do systemów sterowania silnikiem o dwa nowe masowe przepływomierze powietrza, które mają łącznie 108 zastosowań i zastępują 5 numerów części OE.

Dwa czujniki MAF, które ostatnio pojawiły się w ofercie DENSO mogą znaleźć zastosowanie w 613 tys. pojazdów marek Toyota, Lexus, Subaru i Volvo. Informacje o nowych częściach są już dostępne w e-katalogu DENSO i katalogu TecDoc.

DENSO opracowało pierwszy na świecie czujnik MAF w 1996 roku. Czujnik przepływu masy powietrza mierzy masę powietrza wpływającego do silnika samochodu i przesyła do elektronicznego układu sterującego (ECU) sygnał, dzięki któremu obliczana jest optymalna ilość wtryskiwanego do silnika paliwa.

Czujniki MAF wytwarzane przez DENSO zostały zaprojektowane w taki sposób, by spełniać wysokie wymagania producentów aut na całym świecie. Specjalna konstrukcja kanału obejściowego zapobiega cofaniu się powietrza w kierunku czujnika oraz pulsacji powietrza, umożliwiając bardziej precyzyjne pomiary. Konstrukcja czujnika zapewnia też ochronę przed zabrudzeniami, zwiększając jego dokładność.

 

 

Zostaw Komentarz