Nowe retrofity LED i lampy warsztatowe Philips

02 wrz 2021

 

Philips zaprezentował nowości na polskim rynku: nową generację retrofitów LED Ultinon Pro6000 SL, serię lamp warsztatowych Xperion oraz udoskonalony Penlight.

 

Retrofity LED to techniczne odpowiedniki żarówek halogenowych. Przeznaczone są do zamontowania w dotychczas używanych gniazdach oświetlenia samochodowego, jednak zapewniają znacznie lepsze światło. Oprócz typów przeznaczonych do reflektorów głównych, marka Philips oferuje też tzw. signalingi. Są to żarówki LED między innymi do kierunkowskazów, świateł stop oraz oświetlenia wnętrza kabiny pasażerskiej czy bagażnika.

W tej grupie tegoroczną rynkową nowością jest gama Ultinon Pro6000 SL. Zaliczają się do niej typy (dostępne jako białe i czerwone) P21W, P21/5W, W21W, W21/5W oraz R5W/R10W, W16W, T10/W5W i Festoon (30, 38, 43 mm). Po raz pierwszy uzupełniają ją retrofity LED T10 (W5W) i Festoon 30 mm do instalacji 24V oraz uniwersalna żarówka R5/R10 12V/24V.

Wszystkie wyróżniają się wysoką temperaturą barwową (w zależności od typu 4000 – 8000 K) oraz żywotnością rzędu pięciu tysięcy godzin ciągłej pracy. W przypadku Ultinon Pro6000 SL T10 zastosowano odporną na wysoką temperaturę technologię HeatShield, w typie Festoon technologię eliminującą efekt migotania, a w bursztynowych P21W i W21W kompaktowy układ wykluczający konieczność stosowania dodatkowego CANbusa (dla pozostałych dostępny jako opcja).

Nowe Retrofity Philips LED Ultinon Pro6000 SL nie mają jeszcze homologacji pozwalającej na ich zastosowanie na drogach publicznych. Bez przeszkód można je natomiast wykorzystać we wnętrzu pojazdu.

Kolejna tegoroczna nowość to seria bezprzewodowych lamp warsztatowych Philips Xperion 6000 LED. Składa się z pięciu modeli, które uzupełniają dwa praktyczne akcesoria. Wspólnym mianownikiem jest jaskrawo-limonkowa obudowa, która ułatwia wzrokową lokalizację jej położenia. W porównaniu do obecnych już modeli zmianie uległo umiejscowienie przycisku zasilania. Przeniesienie go na przeciwną stronę modułu świetlnego zapobiega efektowi oślepienia użytkownika.

Gamę Philips Xperion 6000 LED tworzy model Pocket (który można nazwać latarką kieszonkową), Line (o konstrukcji klasycznej lampy), Slim (to także klasyka w kompaktowej obudowie dopasowanej do wąskich przestrzeni) oraz Pillar (z uchylnym panelem świetlnym i jako wersja ze światłem UV do detekcji wycieków).

Zastosowano w nich wysokiej jakości diody COB LED generujące temperaturę barwową 6000 K, dzięki czemu nawet kilkugodzinne używanie nie męczy ludzkiego oka. Z kolei regulowane natężenie światła stwarza efektywniejsze warunki pracy i wydłuża czas działania. Ładowanie odbywa się poprzez wydajniejszy port usb-C, dodatkowym akcesorium jest podwójna stacja dokująca. W modelach Xperion 6000 Slim i Pillar oferowany jest podłączany chip „Find me”.

Lampa Penlight Premium to jeden z najpopularniejszych modeli w gamie marki Philips. W porównaniu do poprzedniej generacji także zmieniono diody na wydajniejsze i jednocześnie oszczędniejsze COB LED. Pozwoliło to na zwiększenie mocy oświetlenia w poszczególnych trybach pracy. Światło zapewnia dokładne oddanie kolorów, które są widoczne jak w naturalnym oświetleniu dziennym. Tu także zastosowano port usb-C.

Nieodłączną cechą lamp warsztatowych Philips pozostaje wysoka szczelność i odporność na uderzenia mechaniczne.

 

 

Zostaw Komentarz