Nowe świece NGK z metali szlachetnych

06 kwi 2022

 

Firma NGK SPARK PLUG wprowadziła na rynek 12 nowych świec zapłonowych. Wszystkie wchodzą w skład gamy elementów wykonanych z użyciem metali szlachetnych: Laser Iridium, Laser Platinum lub Iridium IX.

 

Rozwój asortymentu NGK SPARK PLUG w segmencie części do pojazdów osobowych stwarza większe możliwości działań sprzedażowych na rynku wtórnym. Nowe świece zapłonowe zaprojektowane zostały specjalnie do najlepiej sprzedających się modeli samochodów takich producentów jak Honda, Volvo, Toyota, Land Rover i Audi. Szacuje się, że do 2024 roku nowy asortyment pokryje zapotrzebowanie parku samochodowego obejmującego ponad 1,8 mln pojazdów – co stanowi wzrost o 32% w ciągu najbliższych dwóch lat.

Do wielu modeli

Dziesięć spośród nowo wprowadzonych na rynek świec zapłonowych to produkty, w których zastosowano dwa rodzaje metali szlachetnych zapewniających najwyższą odporność na zużycie. Dzięki cienkim elektrodom środkowym gwarantują one doskonały zapłon.

Trzy z nowych świec typu Laser Iridium są przeznaczone do następujących modeli popularnych na rynku pojazdów: Mitsubishi Eclipse Cross 1.5, Porsche Boxter i Cayman 2.5 i Opel/Vauxhall Insignia 2.0. Kolejna zaprojektowana została z myślą o zastosowaniu w wyjątkowo dużej liczbie modeli Volvo i Hondy, w tym w najlepiej sprzedającym się modelu Volvo XC60 2.0 (zarówno benzynowym, jak i hybrydowym typu plug-in) oraz w Hondzie CR-V 1.5 VTEC. Następna nowość z tej rodziny posłuży w popularnych modelach Land Rover Defender, Discovery, Evoque i Range Rover. Dodatkowo świece zapłonowe Laser Iridium pasują do wielu modeli Subaru, Toyoty i Hondy, natomiast świece zapłonowe Laser Platinum zapewniają zapłon w modelach Forda i Audi.

Niezmiennym celem firmy NGK SPARK PLUG jest dostarczanie wysokowydajnych świec zapłonowych do każdego pojazdu. Tych 12 nowych, ważnych referencji stanowi dodatkowy, szybko rosnący potencjał sprzedaży dla naszych klientów na rynku wtórnym, zapewniając przy tym najwyższą jakość, z której słynie nasza firma – podsumowuje Frank Massia, dyrektor marketingu aftermarket EMEA, NGK SPARK PLUG EUROPE.

Podwójnie szlachetne

Świece zapłonowe NGK SPARK PLUG z podwójnym metalem szlachetnym z serii Laser Iridium mają laserowo spawaną elektrodę środkową ze stopu irydu oraz przyspawaną w tej samej technologii płytkę platynową na elektrodzie masy, co zapewnia optymalną wydajność i żywotność. Seria Laser Platinum wykorzystuje płytki platynowe umieszczone na elektrodach środkowych i masowych także z wykorzystaniem technologii laserowej, gwarantując stałą moc zapłonu przez cały okres eksploatacji. Świece zapłonowe Iridium IX z niezwykle cienką elektrodą środkową wykonaną ze stopu irydu, zapewniają większą efektywność zapłonu mieszanki oraz wydłużoną żywotność w porównaniu ze standardowymi świecami niklowymi.

Już niedługo wszystkie nowości zostaną umieszczone w aplikacji TecDoc. Będą one również uwzględnione w nowym katalogu NGK świec zapłonowych do pojazdów czterokołowych.

 

Zostaw Komentarz