Nowe wiertła Würth do metalu

07 sty 2022

Würth Polska rozwija linię wierteł Smart Step, z innowacyjnym wierzchołkiem stopniowanym, ułatwiającym wiercenie. Dotychczasowa oferta wierteł do zwykłej stali została poszerzona o produkty z domieszką kobaltu HSCo Smart Step, przeznaczone do obróbki stali nierdzewnej oraz wiertła stopniowe HSS Smart Step Deepcut do głębokich otworów.

 

Wiertła do metalu HSCo DIN 338 Smart Step umożliwiają pracę szybszą od tej wykonywanej przy pomocy konwencjonalnych wierteł krętych. Produkty opracowane w technologii Smart Step (od 2,5 mm średnicy) pozwalają na tworzenie dokładnych, okrągłych otworów w materiałach takich jak stal nierdzewna (np. V2A, V4A), stal żaroodporna lub tytan. Można je stosować również do konwencjonalnej stali o wytrzymałości do 1200 N/mm2, żeliwa, metali nieżelaznych oraz twardego i miękkiego drewna.

Budowa wierteł umożliwia montaż w wiertarkach, wiertarko-wkrętarkach i wiertarkach stołowych. Pozwala przy tym na obróbkę bez punktowania czy wiercenie pod kątem. 3-stronnie spłaszczony uchwyt zapobiega niepożądanemu obracaniu się wiertła w narzędziu oraz zapewnia szybszą i bardziej komfortową pracę. Zapewnia też optymalne przekazanie energii z wiertarki oraz prosty montaż i demontaż w maszynie. Stopniowany wierzchołek wiertła gwarantuje łatwe rozpoczęcie wiercenia bez punktowania oraz pozwala uzyskać idealnie okrągłe otwory. Produkty z serii HSCo Smart Step sprawdzają się przy wykonywaniu otworów pod nity lub w okrągłym materiale czy rurach, ponieważ pozwalają zachować najwyższe standardy centrowania, precyzji średnicy i żywotności.

Wiertła stopniowe HSS Smart Step Deepcut dają możliwość wykonania otworów o różnych średnicach za pomocą jednego narzędzia, co znacząco skraca czas pracy. Wytrzymała powłoka i technologia Smart Step zapewniają precyzyjne wykonywanie okrągłych otworów w blachach oraz elementach ze stali konwencjonalnej do 1300 N/mm2, żeliwa, aluminium, mosiądzu, brązu, pleksi, plastiku i drewna. Wielkim atutem jest również możliwość wiercenia w materiałach o grubości do 10 mm. Złożona, stopniowa konstrukcja pozwala pominąć wstępne nawiercenie dokonywane za pomocą wierteł spiralnych. Jedno narzędzie łączy w sobie wiele średnic, które z każdym stopniem wiertła dodatkowo gratują otwór.

Wiertła HSS Smart Step Deepcut nadają się do użycia we wkrętarkach akumulatorowych oraz wiertarkach ręcznych i kolumnowych. Zapewniają komfort pracy bez zniekształcania blachy lub blokowania się w przedmiocie poddawanym obróbce. Powłoka AlCrN chroni produkty przed zużyciem i dodatkowo zabezpiecza wiertła przed działaniem wysokich temperatur, sięgających do 1050°C. Warstwa ochronna cechuje się wysoką twardością (3000 HV), a jej struktura pozwala odprowadzać wióry oraz umożliwia uniknięcie spawów materiału.

Wśród wierteł HSS Smart Step Deepcut znajduje się wersja specjalnie zaprojektowana do wykonywania wszystkich rozmiarów otworów rdzeniowych (średnica od 3,3 do 10,2 mm) do gwintów przelotowych M4 – M12.

 

 

 

Zostaw Komentarz