Nowość firmy Nissens – elektryczne pompy wody

15 lis 2021

Nissens Automotive rozszerzył ofertę części do układu chłodzenia o elektryczne pompy wody. Dodanie nowej linii produktowej do i tak już bardzo szerokiej oferty jest realizacją strategii zapewnienia mechanikom kompleksowej oferty części do napraw układów chłodzenia.

Elektryczne pompy wody, na ogół wykorzystywane są w pojazdach jako dodatkowe pompy wspomagające układ chłodzenia silnika. Upowszechniły się wraz z tak zwanym downsizingiem, czyli zastępowaniem jednostek o dużej pojemności, mniejszymi, bardziej wysilonymi. Wtedy bowiem zaistniała potrzeba zapewnienia wydajniejszego chłodzenia silnika, a odpowiedzią na to zapotrzebowanie stała się właśnie elektryczna pompa wody, którą, po pierwsze, można zamontować praktycznie w dowolnym miejscu w komorze silnika, po wtóre zaś pompa taka, co jest jej wielką zaletą, może być sterowana niezależnie od prędkości obrotowej silnika.

Ponieważ działanie pompy wody ma kluczowe znaczenie dla prawidłowego chłodzenia silnika i jego osprzętu, a tym samym bezpiecznej pracy, Nissens do produkcji tych pomp wykorzystuje wysokiej jakości materiały, które gwarantują odpowiednią trwałość urządzenia. Pompy te są też projektowane i wytwarzane z dbałością o detale oraz testowane są wg surowych wytycznych OE.  W efekcie wysokiej jakości konstrukcja w połączeniu z unikalnymi funkcjami dodatkowymi, takimi jak zabezpieczenie przed przegrzaniem i ochrona przed korozją, gwarantują niezawodność produktu, a tym samym układu chłodzenia.

Niesprawna pompa wody ma niekorzystny wpływ na wydajność układu chłodzenia silnika, co powoduje nadmierne obciążenie cieplne jednostki napędowej. Warto tu zwrócić uwagę, że trwałość pompy wody szybko ulega skróceniu w przypadku stosowania niewłaściwego płynu chłodzącego, jego nieregularnej wymiany lub braku wymiany. Zanieczyszczony płyn może spowodować uszkodzenie pompy, co zwykle się kończy przegrzaniem silnika.

Montując elektryczną pompę wody należy pamiętać, że robocizna poświęcona na wymianę ma na ogół największy udział w całkowitym koszcie naprawy. Dlatego też pompy Nissens produkowane są w standardzie „Nissens First Fit”, co oznacza, że w opakowaniu znajdują się również niezbędne wsporniki montażowe i izolatory drgań (jeśli mają zastosowanie do danego pojazdu), dzięki czemu montaż jest szybki i bezproblemowy.

Oferta elektrycznych pomp wody Nissens obejmuje na początek 35 referencji, które pokrywają około 140 numerów OE, mających zastosowanie w najpopularniejszych modelach samochodów osobowych i dostawczych.

Zostaw Komentarz