Nowość SKF – klocki hamulcowe

07 sie 2023

Firma SKF wprowadza do swojej oferty klocki hamulcowe. Ich gama ma być na tyle szeroka, by zapewnić wysokie pokrycie rynku.

Kojarzona przez lata przede wszystkim z łożyskami firma SKF, której nazwa należy do najbardziej rozpoznawalnych marek na rynku części zamiennych, wprowadza do oferty klocki hamulcowe. Stanowić one mają uzupełnienie gamy tarcz hamulcowych zintegrowanych z łożyskami. Niebawem producent zaoferuje także tarcze hamulcowe bez łożysk.

Bezpieczne, skuteczne, ciche i ekologiczne

Jak zapewnia producent, klocki hamulcowe SKF, oprócz wyjątkowo precyzyjnego wykonania w standardzie OE, zapewniać mają minimalny poziom pylenia, cichą pracę i wydłużoną żywotność. Kluczem do uzyskania takich parametrów było opracowanie nowoczesnych mieszanek (z dodatkami ceramicznymi), z których wykonuje się elementy cierne i wdrożenie odpowiednich procesów produkcji. Odpowiednie połączenie warstwy ciernej klocka z płytką gwarantuje specjalna powłoka adhezyjna.

W procesie produkcyjnym klocków SKF wykorzystywana jest także technologia scorchingu, czyli wygrzewania warstwy ciernej, pozwalająca na uzyskanie wysokiej skuteczności hamowania. Niski poziom wibracji i hałasu to z kolei efekt zastosowania nakładek antywibracyjnych na tylnej stronie płytki klocka.

Gotowe do pracy od pierwszej chwili po montażu

Klocki SKF są także odpowiednio fazowane, tak aby zapewnić odpowiedni kontakt warstwy ciernej z tarczą. Aby skrócić okres docierania się klocka mieszanka cierna pokryta jest powłoką Instant Safe Brake, która poprawia skuteczność hamowania podczas pierwszych hamowań, tuż po wyjeździe z warsztatu, nawet o 20%.Większość zestawów klocków hamulcowych SKF jest dostarczana ze wszystkimi akcesoriami potrzebnymi przy ich wymianie (elektryczny wskaźnik zużycia, śruby i blaszki do zacisków) zgodnie ze specyfikacją OE.

 

Zostaw Komentarz