Nowości do utrzymania czystości

18 sty 2021

Utrzymanie czystości w warsztacie nie jest łatwe. Na co dzień ma się do czynienia z trudnymi zanieczyszczeniami, takimi jak resztki olejów i smarów, czy pozostałości preparatów uszczelniających. Nie da się ich usunąć bez zastosowania specjalnych środków.

W ofercie firmy Würth Polska można znaleźć całą gamę bezpiecznych w użytkowaniu preparatów pomagających w utrzymaniu czystości w warsztacie, w tym środki służące do usuwania szczególnie uciążliwych zanieczyszczeń. Na uwagę zasługują m.in. takie produkty jak:

Aktywna pianka do szyb – preparat przeznaczony do czyszczenia nie tylko szyb, ale i innych płaskich powierzchni, także tych pionowych – nie spływa z nich. Dzięki formule aktywnej piany wysokoskoncentrowany środek czyszczący dociera bezpośrednio do zanieczyszczeń i skutecznie je rozpuszcza, jednocześnie nie uszkadzając powierzchni. Usuwa nawet trudne zanieczyszczenia, takie jak tłuszcze, silikony, resztki gumy czy osady nikotynowe. Środek jest bezpieczny dla farb, lakierów oraz tworzyw sztucznych.

MULTI płynny smar wielofunkcyjny – smar w sprayu o szerokim wachlarzu zastosowań. Dobrze wypiera wodę, penetruje i poluzowuje łączenia gwintowe, dzięki czemu eliminuje skrzypienie. Ma właściwości odrdzewiające, a także czyści powierzchnie ze smarów, olejów i innych zanieczyszczeń. Tworzy cienki film ochronny, dzięki czemu zapobiega korozji. Chroni zamki przed zamarzaniem. Nie zawiera żywic, kwasów i silikonu. Nie wchodzi w reakcje z farbą, kauczukiem i tworzywami sztucznymi.

Spray do pielęgnacji stali nierdzewnej – środek przeznaczony do czyszczenia i konserwacji elementów wykonanych ze stali nierdzewnej. Usuwa zanieczyszczenia, kurz, smugi i tłuste odciski palców. Nie spływa – można go stosować również na powierzchniach pionowych. Jest biodegradowalny.

Zmywacz do naklejek STICKER EX – przeznaczony do usuwania etykiet i naklejek z gładkich, niechłonnych powierzchni, takich jak szkło. Dzięki formule żelu nie spływa i dłużej pozostaje na powierzchniach, w efekcie skuteczniej usuwa zanieczyszczenia niż preparaty w formie płynnej. Działa również na inne zanieczyszczenia, takie jak smary, kleje, uszczelniacze, silikon, olej, wosk, smoła, parafina czy atrament.

Preparat ochronny do rąk BASIC – kontakt z silnie działającymi środkami chemicznymi sprawia, że należy dbać o dłonie, które są najbardziej narażone na podrażnienia. Preparat ochronny do rąk BASIC tworzy powłokę, która zabezpiecza skórę przed działaniem substancji penetrujących. Jednocześnie zapewnia pewny chwyt narzędzi i nie pozostawia na nich osadów. Ułatwia czyszczenie dłoni – zwykle wystarczy sama woda, w której środek się rozpuszcza.

Graffiti EX – usuwa graffiti z powierzchni znajdujących się na zewnątrz. Skutecznie zmywa zarówno pisaki, jak i farby czy lakiery, jednocześnie nie niszcząc spodniej warstwy lakieru. Nie wchodzi w interakcje z materiałami odpornymi na działanie rozpuszczalników, dzięki czemu po jego zastosowaniu nie trzeba ponownie malować powierzchni. W ofercie są dostępne również preparaty z linii Graffiti EX przeznaczone do stosowania wewnątrz oraz na powierzchniach tekstylnych.

 

 

Zostaw Komentarz