Nowości na ProfiAuto Show 2020

25 lut 2020

Dwa ostatnie dni maja należy sobie zarezerwować, by wziąć udział w międzynarodowych targach motoryzacyjnych ProfiAuto Show. Wydarzenie, przebiegające pod hasłem „Napędzane Pasją”, już po raz 17. odbędzie się w Katowicach. Organizatorzy właśnie zdradzili pierwsze szczegóły targów.

Oba targowe dni będą pełne merytorycznych spotkań, szkoleń i prezentacji oraz emocjonujących atrakcji. Przedstawiciele branży automotive ponownie zapoznają się z nowinkami technologicznymi i najnowszymi trendami warsztatowymi, wezmą udział w drugiej edycji „Pucharu Mechaników”, poznają gwiazdy z motoryzacyjnego świata oraz będą podziwiać szybkie samochody.

Wśród nowości ProfiAuto Show 2020 znajdzie się m.in. uroczysta inauguracja targów, w której udział wezmą przedstawiciele organizatora oraz władz miasta. Wydarzenie poprowadzi Patryk Mikiciuk, jeden z najpopularniejszych dziennikarzy motoryzacyjnych w kraju. Podczas oficjalnego otwarcia nastąpi prezentacja idei targów, zapowiedziane zostaną atrakcje oraz rozpocznie się rywalizacja o „Puchar Mechaników”. W rywalizacji udział weźmie 70 dwuosobowych zespołów. Warsztatowcy zmierzą się podczas testu wiedzy oraz w konkurencjach zręcznościowych. Zmagania oceni jury złożone ze specjalistów branżowych. Zwycięzcy wrócą do swoich warsztatów z cennymi, ułatwiającymi codzienną pracę nagrodami rzeczowymi.

Targi ProfiAuto Show ponownie odbędą się w nowoczesnym budynku Międzynarodowego Centrum Kongresowego (Strefa Wystawiennicza), w kultowym Spodku (Strefa Warsztatowa) oraz na Placu Sławika i Antalla (Strefa Rozrywki) w Katowicach.

W Strefie Wystawienniczej będzie można zapoznać się z najciekawszymi branżowymi trendami. Przygotowane przez wystawców pokazy, prezentacje i szkolenia techniczne oraz atrakcje na stoiskach mają korespondować z ofertą produktową. Swoje portfolio zaprezentują największe światowe marki branży automotive, z przedstawicielami których będą mogli porozmawiać goście targów. Wśród rozmówców znajdą się również reprezentanci działów technicznych, na bieżąco odpowiadający na szczegółowe pytania i udzielający praktycznych informacji m.in. dotyczących poprawnego montażu i prezentowanych rozwiązań.

Strefa Warsztatowa jest przygotowywana z myślą o właścicielach, kierownikach i pracownikach warsztatów samochodowych oraz pasjonatach motoryzacji. Znajdą tu oni cenne inspiracje i informacje o nowościach z zakresu wyposażenia warsztatowego czy narzędzi. Tutaj też odbędzie się finał „Pucharu Mechaników”.

W Strefie Rozrywki zaplanowano atrakcje sportowe: widowiskowe pokazy, wyścigi oraz drift. W jej centralnym punkcie zbudowany zostanie tor off-road o powierzchni ponad 200 m2 – konstrukcja, dzięki której najlepsze terenowe samochody będą pokonywać strome podjazdy i zjazdy.

ProfiAuto Show to dowód, że idea targów ma się bardzo dobrze. Organizowane z rozmachem i pasją, są doskonałym narzędziem komunikacyjnym oraz jednym z najważniejszych momentów w życiu branży. Nic nie zastąpi bezpośredniej rozmowy i pozytywnej energii towarzyszącej chwili, gdy dziesiątki tysięcy ludzi, dla których ważna jest motoryzacja, spotykają się w jednym miejscu. Nasza branża opiera się na relacjach, potrzebujemy spotkań, by nawiązać kontakty, pokazać nowości, dotrzeć do odbiorców i potencjalnych partnerów. Jako jeden z największych dystrybutorów w kraju po raz kolejny pokażemy, że „Napędzamy pasją” – podsumowuje Łukasz Kopiec, dyrektor marketingu ProfiAuto.

Zeszłoroczną edycję targów ProfiAuto Show odwiedziło ponad 46 000 osób, z czego niemal czwartą część stanowili mechanicy i przedstawiciele branży automotive. Na ponad 20 000 m2 powierzchni swoją ofertę zaprezentowało 150 światowych marek automotive. Mechanicy mogli również skorzystać z gamy szkoleń obejmujących ponad 100 spotkań.

 

Zostaw Komentarz