Nowy katalog części i zestawów INA

26 Mar 2019

Ukazał się nowy katalog firmy Schaeffler „INA Front End Auxiliary Drive 2019/2020” obejmujący zestawy i pojedyncze części przeznaczone do naprawy napędu osprzętu silnika.

Schaeffler od dekad rozwija oferowane pod marką INA produkty związane z napędem osprzętu (FEAD). Firma oferuje teraz elementy do ponad 100 różnych marek samochodów, dzięki temu zapewnia pokrycie rynku pojazdów europejskich na poziomie 97%. – Bezkonkurencyjna oferta produktów to efekt naszej wiedzy na temat układów napędu osprzętu, które stają coraz bardziej skomplikowane i są istotne w codziennej eksploatacji pojazdu – mówi Christian Kos, dyrektor działu Engine & Chassis w Schaeffler Automotive Aftermarket.

Na blisko 1200 stronach wydanego przez firmę Schaeffler nowego katalogu „INA Front End Auxiliary Drive 2019/2020” znalazły się informacje na temat nie tylko ponad 300 zestawów INA FEAD KIT, ale także kompletnej oferty pojedynczych części takich jak: wolne koła pasowe alternatora, napinacze i rolki prowadzące. Dodatkowo publikacja obejmuje tłumiki drgań wału korbowego oraz ponad 600 referencji pasków napędowych. Katalog zawiera produkty do pojazdów wyprodukowanych od 1950 roku do dnia dzisiejszego.

Naprawa nowoczesnego napędu osprzętu to interwencja w skomplikowany układ, w którego skład wchodzą między innymi pompa wspomagania, kompresor klimatyzacji czy alternator. Bardzo trudno jest określić, który z elementów osprzętu jest uszkodzony lub który może być powodem przyszłej awarii. – Dlatego myśląc długofalowo, zalecamy wymianę wszystkich elementów układu napędu osprzętu – wyjaśnia Christian Kos. – Nasz zestaw INA FEAD KIT znajduje zastosowanie właśnie w takich przypadkach. Oferujemy gotowy zestaw do naprawy układu napędu osprzętu, który zawiera wszystkie elementy niezbędne do przeprowadzenia optymalnej naprawy –  dodaje.

W ten sposób wyeliminowana została konieczność czasochłonnego kompletowania pojedynczych części, a mechanik może skupić się bezpośrednio na naprawie. Zestawy INA FEAD KIT zawierają rolki napinające, rolki prowadzące, paski napędowe oraz graficzną instrukcję ułożenia paska. W zależności od rozwiązań zastosowanych w danym pojeździe, zestawy naprawcze mogą zawierać dodatkowo koło alternatora, pompę wody, tłumik drgań wału korbowego, czy też inne niezbędne akcesoria.

Dzięki nowemu, przejrzyście zaprojektowanemu katalogowi wyszukiwanie potrzebnych części jest łatwe i precyzyjne. Publikacja dostępna jest w 5 językach – angielskim, niemieckim, francuskim, włoskim i hiszpańskim. W celu otrzymania egzemplarza należy zgłosić się do oficjalnych dystrybutorów produktów Schaeffler. Katalog jest dostępny także w wersji on-line pod adresem: www.repxpert.pl.

 

POWIĄZANE POSTY

Zostaw Komentarz