Nowy katalog sprzęgieł Valeo
do pojazdów ciężarowych

10 cze 2022

 

Nowy katalog Valeo dotyczący sprzęgieł do pojazdów ciężarowych to prawdziwe kompendium wiedzy o tych elementach. Można z niej korzystać w każdej chwili, gdyż publikacja dostępna jest online.

 

Katalog Valeo poświęcony sprzęgłom do pojazdów użytkowych zawiera oddzielne numery referencyjne dla produktów nowych (N) i regenerowanych (R). Dotyczy to zarówno zestawów, jak i pojedynczych komponentów: tarcz i docisków. Jeżeli Valeo oferuje dany produkt obu wersjach, klient może więc sam wybrać preferowaną opcję.

W katalogu znalazły się także specjalne oznaczenia zestawów z systemem SAT opracowanym przez Valeo jako oryginalne wyposażenie pojazdów Mercedes-Benz. Na pokazanym tu przykładzie liczba 71 w czarnym kółku oznacza mechanizm dociskowy z automatyczną korekcją zużycia.

W publikacji nie mogło zabraknąć tak zwanych crossów, czyli przejść dla zestawów i komponentów pomiędzy numerami Valeo a numerami producentów pojazdów oraz konkurencyjnych wobec Valeo producentów IAM.

Oprócz standardowej sekcji doboru sprzęgła według pojazdu, katalog oferuje także sekcję odwróconą. Po numerze referencyjnym zestawu sprzęgła łatwo można sprawdzić listę pojazdów oraz skład zestawu, czyli numery referencyjne poszczególnych komponentów (o ile są dostępne w sprzedaży poza zestawem).

Zainteresowani znajdą również czytelne wizualizacje, które dają możliwość porównania różnych technologii stosowanych przez producentów oryginalnego wyposażenia na przestrzeni wielu ostatnich lat.

Nowością, nie występującą w poprzednich wydaniach, są dane dotyczące popularnych na rynku pomp sprzęgła, siłowników i wysprzęglików oferowanych w zielonych pudełkach Valeo.
Uwaga: katalog nie zawiera pełnej oferty produktów wysprzęglania z oferty FTE.

Znajdziemy w katalogu również jasne informacje, które komponenty tarczy i docisku podlegają regeneracji, a które zawsze powinny zostać wymienione na fabrycznie nowe.

Także takie dane jak średnica zewnętrzna, średnica centrowania koła zamachowego, typ sprzęgła: ciągnione/pchane, siła nacisku, mocowanie łożyska itp.

To samo tyczy się parametrów technicznych samych tarcz. Z katalogu dowiemy się o takich parametrach jak: średnica zewnętrzna, maksymalny moment obrotowy, typ okładziny ciernej, średnica zewnętrzna i wewnętrzna okładziny, liczba zębów i wymiary wielowypustu.

Pomocne będą również szczegółowe obrazowe instrukcje montażu różnych rodzajów sprzęgieł.

Katalog dostępny jest zarówno w wersji drukowanej jak i online. Dodatkowym udogodnieniem jest wyszukiwarka zestawów sprzęgieł online, która pozwala na szybkie znalezienie odpowiednich części.

 

 

Zostaw Komentarz