Nowy Mobil 1

31 sierpień 2016

ExxonMobil wprowadza do sprzedaży w naszym kraju olej Mobil 1 ESP x2 0W20. Jak zapewniają przedstawiciele firmy, nowy olej o niskiej klasie lepkości doskonale chroni silnik oraz umożliwia zmniejszenie zużycia paliwa nawet do 4%.

Mobil 1 ESP x2 0W-20_2– W ostatnich dziesięciu latach obserwujemy stopniowy wzrost zainteresowania olejami o niskiej lepkości 0W20. Na fali rosnącego popytu opracowaliśmy produkt, który pozwala ograniczyć zużycie paliwa, skuteczne chroni silnik oraz posiada cechy oleju o wyższej klasie lepkości. Takie rozwiązanie jest korzystne zarówno dla producentów samochodów oraz kierowców – mówi Brian Gray z ExxonMobil.

Wedle zapewnień producenta walory nowego oleju to:

  • aktywne składniki czyszczące, które zabezpieczają przed tworzeniem się osadów i szlamu, a tym samym wydłużają żywotność silnika i kontrolują jego czystość,
  • wyjątkowa stabilność termiczna i oksydacyjna, co spowalnia starzenie się oleju,
  • redukcja tarcia, pozwala ograniczyć zużycie paliwa nawet o 4% w porównaniu z olejem Mobil 1 ESP Formula 5W30,
  • doskonałe parametry pracy w niskich temperaturach, ułatwiające rozruch na mrozie,
  • dobre właściwości podczas pracy w wysokich temperaturach,
  • ochrona przed zużyciem w pełnym okresie pomiędzy wymianami.

Mobil 1 ESP x2 0W20 otrzymał aprobaty i dopuszczenia VAG (VW 508 00 /509 00), Jaguar Land Rover (STJLR.51.5122) oraz jest rekomendowany przez Porsche (C20).  Dodać też należy, że rzeczywiście ma zielony kolor,  co pozwala mu wyróżnić się wśród innych produktów.

POWIĄZANE POSTY

Zostaw Komentarz