Nowy Mobil 1

31 sie 2016

ExxonMobil wprowadza do sprzedaży w naszym kraju olej Mobil 1 ESP x2 0W20. Jak zapewniają przedstawiciele firmy, nowy olej o niskiej klasie lepkości doskonale chroni silnik oraz umożliwia zmniejszenie zużycia paliwa nawet do 4%.

Mobil 1 ESP x2 0W-20_2– W ostatnich dziesięciu latach obserwujemy stopniowy wzrost zainteresowania olejami o niskiej lepkości 0W20. Na fali rosnącego popytu opracowaliśmy produkt, który pozwala ograniczyć zużycie paliwa, skuteczne chroni silnik oraz posiada cechy oleju o wyższej klasie lepkości. Takie rozwiązanie jest korzystne zarówno dla producentów samochodów oraz kierowców – mówi Brian Gray z ExxonMobil.

Wedle zapewnień producenta walory nowego oleju to:

  • aktywne składniki czyszczące, które zabezpieczają przed tworzeniem się osadów i szlamu, a tym samym wydłużają żywotność silnika i kontrolują jego czystość,
  • wyjątkowa stabilność termiczna i oksydacyjna, co spowalnia starzenie się oleju,
  • redukcja tarcia, pozwala ograniczyć zużycie paliwa nawet o 4% w porównaniu z olejem Mobil 1 ESP Formula 5W30,
  • doskonałe parametry pracy w niskich temperaturach, ułatwiające rozruch na mrozie,
  • dobre właściwości podczas pracy w wysokich temperaturach,
  • ochrona przed zużyciem w pełnym okresie pomiędzy wymianami.

Mobil 1 ESP x2 0W20 otrzymał aprobaty i dopuszczenia VAG (VW 508 00 /509 00), Jaguar Land Rover (STJLR.51.5122) oraz jest rekomendowany przez Porsche (C20).  Dodać też należy, że rzeczywiście ma zielony kolor,  co pozwala mu wyróżnić się wśród innych produktów.

Zostaw Komentarz