Nowy płyn hamulcowy marki ADVICS

18 lip 2023

Należąca do koncernu Toyota firma AISIN, piąty co do wielkości dostawca części dostawca części OE, systematycznie wzbogaca swoją gamę produktów hamulcowych oferowanych pod marką ADVICS. Właśnie pojawił się sygnowany nią nowy płyn hamulcowy klasy premium DOT 5.1, przeznaczony zarówno do pojazdów spalinowych, jak i hybrydowych oraz elektrycznych.

Jako jeden z niewielu dostawców kompletnych systemów hamulcowych firma  jest w pełni świadoma kluczowej roli, jaką odgrywa w nich płyn hamulcowy. Zapewne z tego powodu postanowiła  wprowadzić do swej oferty kierowanej na rynek wtórny zupełnie nowy płyn hamulcowy premium. Płyn ten  przeznaczony jest do pojazdów wyposażonych we wszystkie rodzaje napędów, w tym hybrydowych (HEV) i elektrycznych (EV), których rosnąca liczba sprawia, że stanowią coraz bardziej istotny segment rynku.

Produkt, spełniający wymagania normy DOT 5.1., sprzedawany jest w puszkach o pojemności 500 ml. Z powodzeniem nadaje się do pojazdów najnowszej generacji, a ponieważ jednocześnie może być używany w starszych modelach przystosowanych do płynu w wersji DOT 3 lub DOT 4, zapewnia pokrycie większości floty pojazdów. Pod względem technicznym nowy płyn zapewnia doskonałe osiągi dzięki wyższej temperaturze wrzenia „na sucho” oraz „na mokro”. Jednocześnie jego niska lepkość w połączeniu z niską przewodnością i lepszą odpornością na korozję jest również korzystna dla całego układu hamulcowego.

Zostaw Komentarz