Nowy płyn hamulcowy w ofercie Textar

12 sie 2017

Textar nie poprzestaje na produkcji klocków i tarcz hamulcowych. Proponuje także pełną paletę płynów do układu hamulcowego.

Do tej pory w ofercie marki Textar dostępne były trzy płyny hamulcowe – DOT 3, DOT 4 i DOT 4LV. Ostatni z nich przeznaczony jest do współczesnych modeli samochodów wyposażonych w układy wspierające kierowcę, takie jak ABS, ESP czy ASR. Teraz do tej gamy dołącza kolejny płyn, a mianowicie DOT 5.1. Charakteryzuje się on wyższą temperaturą wrzenia, przez co szczególnie jest zalecany do samochodów o wysokich osiągach, w których z natury rzeczy hamulce są mocno obciążone cieplnie.

Jako producent ciernych elementów układu hamulcowego, chcemy zapewnić możliwie pełną ofertę w tej dziedzinie. Nieodłącznym tego elementem są środki eksploatacyjne, w tym płyny hamulcowe – mówi Mirosław Przymuszała, przedstawiciel marki Textar w Polsce – Każdy mechanik wie, że płyn hamulcowy powinien być wymieniamy średnio co dwa lata chyba, że z jakiegoś powodu uległ rozwodnieniu. Również i w tym przypadku dajemy praktyczne rozwiązanie w postaci testera płynu hamulcowego.

Płyn Textar DOT 5.1 oferowany jest w butelkach o pojemności 500 i 1000 ml oraz większych opakowaniach przeznaczonych do warsztatów.

Zostaw Komentarz