Nowy wiceprezes TMD Friction

07 sty 2020

Clement de Valon objął stanowisko wiceprezesa wykonawczego odpowiedzialnego za niezależny rynek części zamiennych w firmie TMD Friction, która jest jednym z wiodących światowych producentów materiałów ciernych, właścicielem m.in. marki Textar.

 

W firmir TMD Friction doszło do istotnej zmiany. Na stanowisku wiceprezesa wykonawczego odpowiedzialnego za niezależny rynek części zamiennych Clement de Valon zastąpił Davida Bainesa, który objął funkcję dyrektora zarządzającego i prezesa firmy. – Bardzo się cieszę z tego wyzwania – mówi de Valon. – Branża motoryzacyjna doświadcza obecnie fundamentalnych zmian w dziedzinach mobilności, technologii i ochrony środowiska, a celem naszego zespołu jest dalsze wzmacnianie pozycji TMD Friction jako silnego i niezawodnego partnera dla wszystkich naszych klientów na rynku części zamiennych

Clement de Valon ma wieloletnie doświadczenie związane z rynkiem części zamiennych. W ostatnich latach pracował na różnych stanowiskach menedżerskich w firmach Valeo i Garrett, dostarczających produkty dla branży motoryzacyjnej. W ciągu ponad 24 lat zdobył rozległą wiedzę dotyczącą sprzedaży, marketingu i zarządzania. Na stanowisku zajmowanym w Valeo odpowiadał za globalną działalność związaną z niezależnym rynkiem wtórnym wycieraczek. W 2012 roku przeniósł się do firmy Garrett, gdzie zarządzał globalną działalnością związaną z rynkiem wtórnym turbosprężarek. W trakcie swojej kariery zawodowej współpracował z klientami z ponad 100 krajów na całym świecie, jednocześnie kierując zespołami sprzedaży i marketingu na pięciu różnych kontynentach.

 

 

Zostaw Komentarz